Івана Купала 2021: як правильно святкувати, гадати на воді та коли можна йти купатися – все про традиції

Свято Івана Купала відбудеться в ніч з 6 на 7 липня. Дізнайтеся всі нюанси всіх унікальних обрядів.

Івана Купала наші пращури святкували ще до хрещення князем Володимиром Київської держави. Традиційної народної назви цього дня до нас не дійшло.

Свято Івана Купала

Відомо, що свято носить назву на честь християнського святого Івана Хрестителя. Квінтесенцією свята є очищення за допомогою вогню та води — давня форма магічних дій. “Купала” ж це не просто народне прізвисько. Вважається, що це похідне від “купа”, “в купі”. Також існує версія, що це просто архаїчний синонім слова “Хреститель”.

Традиційно на Івана Купала влаштовують народні гуляння біля річок. Готуватися починають заздалегідь. Дівчата готують святкове вбрання та плетуть вінки.

Раніше навіть йшли українці у ліси, аби зібрати зілля для приготування настоянок та ліків.

Обов’язковим атрибутом свята є вогнище.

Івана Купала

Спершу розпалюється багаття, потім коло нього водять хороводи, всі учасники якого мають потім перестрибнути вогонь. Вважається, що він не може опекти або обпалити. Люди вірять, що багаття символізує очищення душі та тіла.

Як правильно ворожити на воді?

У цю ніч з 6 на 7 липня ворожінням на судженого займаються дівчата. Зроблені напередодні вінки пускають по воді. Якщо вінок крутиться на місці – ще не скоро на весілля чекати, якщо спокійно пливе – бути шлюбу.

Ворожити на воді можна, а ось, купатися не радять. За народною традицією, у цей день русалки можуть залоскотати. Також вважається, що у цю ніч вода стає студеною і людині може у ній стати погано.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.