Свято 5 серпня 2021 року: що можна і не можна робити на день Почаївської ікони Божої Матері

5 серпня всім чесним вірянам явиться головна святиня України - Почаївська ікона Божої Матері.

400 років береже Почаївська лавра чудотворну ікону головної Берегині України. Все пережила і бачила святиня: війни, голодомори, процвітання та тріумф. Велике щастя мають сьогодні віряни вшановувати її.

Почаївська ікона Божої Матері

Унікальність цієї ікони в тому, що вона дійшла до нас з самого Константинополю. 1559 року митрополит Константинопольської церкви Неофіт, проїжджав через Волинь і відвідав Орлянську дворянку Анну Гойську. В благословення він залишив їй привезену ним з Константинополя ікону. У 1597 році ікона була передана Анною монахам православного Почаївського монастиря разом з великими пожертвами.

Рятувала ікона українців не раз. Вперше диво сталося у 1675 році, коли турки османи напали на наші землі. Люди сховалися у Почаївському монастирі і все, що їм лишалося – це молитися за спасіння душі. Готувалися до найгіршого.

Військо підступало все ближче і враз на небі з’явилася Богородиця. У руках тримала своє немовля, а поруч з нею був святий Іов Почаївський. Не витримати османи ока божого і відступили.

Сьогодні нехай тропар до Богородиці відгукнеться кожному вірянину у серці та дасть йому потужний захист від всіх бід та негараздів. Читайте тричі, пошепки та не забудьте сказати тричі “Амінь”.

Пред святою Твоею иконою, Владычице, молящиися исцелений сподобляются, веры истинныя познание приемлют и агарянская нашествия отражают. Темже и нам, к Тебе припадающим, грехов оставление испроси, помыслы благочестия сердца наша просвети и к Сыну Твоему молитву вознеси о спасении душ наших.

 

реклама

Поділіться статтею

Церковне свято 17 січня

Церковне свято 17 січня: що можна і не можна робити на Собор 70 апостолів – традиції та прикмети

Собор 70 апостолів Божих - важливе православне свято. Його церква встановила, аби віряни вшановували у рівній мірі всіх учнів Господніх та шанували історію.
Гороскоп на 17 січня 2022 року для всіх знаків зодіаку

Гороскоп на 17 січня 2022 року для всіх знаків зодіаку: день, який варто присвятити добру та милосердю

Гороскоп на 17 січня 2022 року для всіх знаків зодіаку обіцяє день пустих обіцянок, нещирості, непорозумінь та дрібних невдач. Детальніше дізнайтеся в статті.
Ксенія Мішина забрала єдиного сина і покинула Україну

32-річна Ксенія Мішина забрала єдиного сина і покинула Україну: після розриву з Еллертом ніхто не тримає

У період зимових канікул Ксенія Мішина вирішила відвідати свою матір та покинула кордони України разом з сином. Як проводить час акторка, дізнайтеся в нашій статті.
Вагітна Руслана Лижичко вийшла на сцену у довгій білій сорочці та повідомила неймовірне

Вагітна Руслана Лижичко вийшла на сцену у довгій білій сорочці та повідомила неймовірне: “Дитинка скоро з’явиться”

Відома українська співачка Руслана Лижичко все активніше проявляє себе у творчості та в шоу-бізнесі. Як на цей раз артистів вдалося потішити своїх шанувальників?
Одного замку Пугачовій замало? Максим Галкін розсекретив свої грандіозні плани, які не по кишені навіть мільйонерам

45-річний Максим Галкін розсекретив їхнє з Пугачовою грандіозне придбання: “Зібралися собі другий замок будувати”

Максим Галкін звернувся за послугами астролога і поділився грандіозними планами, які спантеличили навіть Аллу Пугачову. Детальніше дізнайтеся у статті.

Популярне

Останні новини