Свято 25 серпня 2021 року: що можна та не можна на Аникити і Фотія. Кого сьогодні вітати з іменинами?

25 серпня у народному і церковному календарі - особливий день. Дізнайтеся все про його традиції.

Пам’ять про мучеників Аникити і Фотія – це не просто шана святим. Сьогодні день, коли слід згадати наскільки важливою може бути родина.

Православна церква

Життя у святому каноні мучеників описано таким чином: обидва жили у перші роки становлення християнства. Обидва зазнали переслідувань. Аникита засудили та ув’язнили у кайдани. На допомогу до нього прийшов Фотій. Він не міг лишити свого рідного дядька у біді. Разом рідні молитвою визволили нещасного. Втім, жорстокий правитель Нікомидії не потерпів такого і стратив обох святих.

Що можна і не можна робити 25 серпня?

Так, як сьогодні церква згадує святих, які були родичами, не можна ні з ким з близьких конфліктувати. Наші предки вважали, що сьогодні будь-які суперечки з рідними можуть призвести до злиднів. Натомість 25 серпня не заборонено працювати. Навпаки вважається, що Бог особливо милостиво ставиться до молитов тих, хто сьогодні не лінується, а робить все максимально продуктивно.

Також не відмовляйте у допомозі нужденним. Не пошкодуйте сьогодні зайвої копійчини тим, хто опинився у скруті.

Іменинники 25 серпня

На свято Аникити і Фотія ми вітаємо сьогодні таких щасливчиків: Олександра, Аникиту, Капітона, Сергія, Федора, Степана, Михайла, Петра, Миколи, Івана, Іллю, Василя, Дмитра, Олексія, Аркадія та Антона.

Не шкодуйте гарних слів для близьких та друзів. У День Ангела особливо важливо відчувати підтримку та знати про повагу до себе.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.