Свято 29 серпня 2021 року: що можна і не можна робити справжнім вірянам на Горіховий Спас

Сьогодні всі православні віряни відзначають Горіховий або Третій Спас. Дізнайтеся все про традиції свята.

Три літніх Спаси нам щороку дарує серпень. Горіховий – завершує цикл цього місячних свят. Його традиції унікальні та дарують прощення кожному, хто їх дотримується.

Пращури вірили, що 29 серпня наповнено містикою. Вважалося, що за три дні до настання осені вся потойбічна сила виходить на землю.

Горіховий Спас

Цього дня не можна ходити до лісу без оберегу. Вважалося, що людину може нечиста завести в саму хащу та погубити. Обов’язково одягати на себе дерев’яного хреста та ховали його під сорочкою.

На відміну від Макового чи Яблучного Спасу, на Горіховий можна працювати. Більше того, цього дня господині активно починали робити домашню консервацію на зиму. Перед початком заготівель обов’язково тричі читали молитву “Отче наш”. Жінки хрестили посуд, покривали голову та ставали до роботи.

Не завадить сьогодні сходити до храму. Горіхи, борошно, хліб – все це можна святити на Третій Спас. Візьміть з собою також трошки святої води. Нею слід окропити вхідні двері та коридор, аби ніяка зараза не прокралася до вашої родини в холодні осінні ночі.

Також свячені горіхи можна додавати до вашої консервації, щоб їжа довше зберігалася та наповнювала вас здоров’ям.

На Горіховий Спас не можна сваритися та порушувати заповіді Божі. У цей день Сили Небесні особливо стежать за тими, хто любить поцупити чужі речі або увести в оману ближнього. Якщо ж з вами хтось так вчинив напередодні свята – обов’язково помоліться за лиходія та попросіть Господа врозуміти його, адже милосердя – шлях до спасіння.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.