Свято 16 вересня 2021 року: що можна і не можна День пам’яті Пісидійської ікони Божої Матері

Сьогоднішній день присвячений не святому чи святій, а чудесному давньому образу Пречистої, що творив дива.

16 вересня православна церква згадує дива, що творила ікона Пісидійської Божої Матері. Чудотворний образ відомий був у місті Созополі, що на узбережжі Чорного моря, у Болгарії. Землі поселення є настільки древніми, що пам’ятали грецьких язичників, які молилися Зевсу і Аполлону.

Диво сталося у 7-8 столітті після Різдва Христового. Зображення Пречистої, що находилася в Созополі Писидійському монастирі почала мироточити. Помітили, що саме рукою Богородиця виливає.

Народна ікона.Чернігівська Богородиця
Народна ікона

А тим часом у сусідньому місті Амасія проживала подружня пара. Більше за все вони хотіли, щоб Господь подарував їм дитину. Втім, чи то не дотримувалися чоловік з жінкою посту, чи то неправильно молилися, багато років не могли завагітніти. Поїхали до чудотворної ікони, де священнослужитель помазав їх миром з долоні Матері Христової. Через 9 місяців на руках у цих болгарських вірян красувалося бажане немовлятко.

Дивувало це зображення Діви Марії ще й даром зцілення: хромі ставали на ноги, незрячі бачили світ Божий, а німі молитвами починали розмовляти.

Тож 16 вересня церква не дарма згадує ікону. У цей день потрібно поводитися скромно без зайвих нарікань на долю. Найкраще буде для вашої душі – піти до храму та прочитати молитву до Непорочної. Жінкам варто на це свято покривати голову: вважалося, що це врятує від головних болів взимку. Брали з собою на службу також і діток – їм священнослужителі малювали хрестик миром на лобику. Почніть також свій ранок з такої простої молитви:

Царице моя Преблагая, Надіє моя Богородице! Заступнице сиріт і подорожніх Пристановище! Скорботних Радосте, ображених Покровительнице. Бачачи мою біду, бачачи мою скорботу, поможи мені як немічному, покермуй мною як подорожнім. Образу мою знаючи, розріши її, як бажаєш. Бо не маю іншої помочі, окрім Тебе, ані іншої заступниці, ані благої утішительниці, лише Тебе, о, Богомати, що збереже й покриє мене по віки віків. Амінь.

Схожі статті

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.

10 квітня 2024: церковне свято сьогодні, чому не можна користуватися гострими предметами та хороші прикмети

Яке свято 10 квітня 2024 року? У нашому матеріалі ви можете дізнатися, що це за день за церковним календарем, а також дізнатися, які прикмети, заборони та традиції існують на цей день.