Церковне свято 8 жовтня: що можна і не можна робити на День Преподобної Єфросинiї – традиції, прикмети

Преподобна Єфросинія стала символом вірності Христу та винахідливості. Дізнайте, чому варто відзначати її день.

Преподобна Єфросинія народилася в Олександрії. За каноном її вважають однією з перших християнок. Для того, щоб вірно служити Спасителю, дівчина подалася у монастир, але там її чекала несподіванка. Середньовічне суспільство не готово було дати прихисток монашці. Єфросинія пішла на хитрість.

Преподобна Свята

Дівчина нарядилася у чоловічу рясу та зістригла розкішне довге волосся. Так її взяли у монастир. Завдяки своїй винахідливості, вона змогла отримати освіту: навчилася читати, писати. У відокремленій келії в праці, пості й молитві свята Єфросинія провела 38 років і досягла високої духовної досконалості. Нікому не довіряла свою таємницю і лише татові перед своєю смертю зізналася, що таки приховувалася під чоловічою рясою заради Господа.

Як правильно святкувати День Преподобної Єфросинії Олександрійської?

Сьогоднішній день слід відзначити молитвою та благочестивими вчинками. Якщо ви маєте храм, який відвідуєте регулярно, не посоромтеся та запитайте, чи не потрібна допомога служителям. Часто буває так, що церква організовує роздачу речей бідним людям або обіди для знедолених. Зайві руки у цій справі завжди будуть корисними. А читати сьогодні потрібно молитву до Ісуса за спасіння душі:

Мій Ісусе!
Стаю сьогодні перед Тобою, щою попросити про зцілення моїх спогадів, усього, що я прожив, що зберігається у моїй підсвідомості і що продовжує мене мучити.
Ти знаєш мене і знаєш причину кожної проблеми, яку я ношу в середині.
Прийди, Ісусе, і зціли ці спогади, всі хвилини, коли я почувався(лась) відкиненим(ою), знеохоченим(ою) і проігнорованим(ою) навіть тими, кого любив(ла) найбільше.
Зціли в мені почуття ненависті, помсти, гіркоти і браку пробачення, які дуже часто атакують моє тіло. Спричинюючи біль і фізичні недуги.
Зціли мене, Ісусе, від тих хвилин небезпеки, які я пережив(ла) і які перетворили мене у боязливу й ненадійну людину.
О Господи, я ношу у собі так багато травм і потрясінь…, і тільки Ти їх можеш зцілити!
Тому я благаю Тебе: омий мій розум у Твоїй Крові, дай мені Своє зцілення і наповни мене Своїм миром. Вічно буду Тебе прославляти і дякувати Тобі, бо вірю, що Ти дієш зараз у мені і що в Тобі я буду новим створінням.
Силою Твого імені, Ісусе!
Амінь

Прикмети на 8 жовтня

  • Птахи сильно кричать – бути лютій зимі
  • Ясний та безхмарний день покаже, яким буде початок грудня
  • Кішка ховається по кутках – до вітру

Схожі статті

Коли і як святкують Різдво в Україні 2023-2024: основні дати за старим і новим календарем, традиції

Розповідаємо, коли святкують Різдво у 2023 році в Україні, які існують різдвяні традиції, заборони. Також дізнаєтеся, коли Різдво перенесли на 7 січня, про страви на Святвечір та інші цікаві факти.

10 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олена Кравець та Ілона Гвоздьова приймають вітання

Іменини – особливий день для кожного вірянина та людей, які святкують своє свято за правилами та традиціями. Дізнаємося, хто 10 серпня може приймати вітання та подякувати ангелу-охоронцю за свій захист.

7 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олександр Пікалов та Анна Кошмал приймають вітання

Церковний календар підкаже, як назвати дитину, яка народилася в певний день, адже, якщо дати малюку ім'я зі списку іменинників, то тоді вірилося, що він матиме ще більший захист з небес.

6 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Анатолій Анатоліч та Христина Соловій приймають вітання

Існує достатня кількість людей, які не беруть до уваги правила святкування Дня ангела, а отже по-справжньому не зможуть провести своє свято за всіма церковними обрядами.

5 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Андрій Данилко та Віталій Козловський приймають вітання

У сучасних реаліях багатьом громадянам здається свято День ангела не дуже важливим у їхньому житті, однак не варто забувати про нього, адже так ви маєте змогу попросити в ангела-охоронця про ще більший захист.

4 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олексій Потапенко та Марія Єфросиніна приймають вітання

День ангела – світле християнське свято, яке кожного дня мають представники різних імен, що відзначається в день пам'яті святого, чиє ім'я носить людина.