Церковне свято 4 січня: що можна і не можна робити день Анастасії Узорішительниці – традиції, прикмети

4 січня православні миряни відзначають пам'ять великомучениці Анастасії Узорішительниці. Що потрібно і що не можна робити у цей день - читайте далі у матеріалі.

Анастасія Узорішительниця – покровителька вагітних, мам, а також невинних в’язнів. Її пам’ять православні християни вшановують 4 січня – цього дня до великомучениці звертаються з молитвами та проханнями про сили та здоров’я для усіх, хто виношує малюків або вже бавиться з ними.

Молитва на 4 січня

Молитва на 4 січня

Про багатостраждальна і премудра великомучениці Христового Анастасії! Ти душею на небі біля престолу Господнього предстоіші, на землі ж, даною тобі благодаттю, різна совершаеші зцілення: зглянься убо милостиво на стоячи перед люди і моляться перед святою іконою твоєю, просяще твоєї допомоги: Простягни до Господа святої молитви твоя про нас, недостойних (імена ), і випроси нам залишення гріхів наших, недужих зцілення, скорботним і бідують швидку допомогу: умоли Господа, нехай дасть усім нам християнську кончину і добрий відповідь на Страшному суді Своєму, так сподобилися і ми разом з тобою славити Отця і Сина і Святого Духа на віки віків. Амінь.

Прикмети та традиції у цей день

Прикмети 4 січня
Прикмети 4 січня

Оскільки Анастасія Узорішительниця – покровительниця вагітних, саме з ними пов’язані основні традиції 4 січня. Жінки при надії цього дня вишивали рушники, які використовували як оберіг при пологах, а також їли пісну кашу для міцного здоров’я свого та малятка. До Анастасії наші предки закінчували всі роботи по дому і почати заготівлю продуктів до Різдва.

Що не можна робити у цей день?

4 січня жінкам заборонено робити будь-яку роботу, щоб не накликати лиха до хати. Також дівчаткам не бажано проколювати вуха, бо можуть довго заживати. Цього дня категорично заборонено проявляти будь-яку зневагу до тварин, щоб вони не захворіли.

Схожі статті

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.

10 квітня 2024: церковне свято сьогодні, чому не можна користуватися гострими предметами та хороші прикмети

Яке свято 10 квітня 2024 року? У нашому матеріалі ви можете дізнатися, що це за день за церковним календарем, а також дізнатися, які прикмети, заборони та традиції існують на цей день.

9 квітня: церковне свято сьогодні, кого вшановують, з чим бути обережним цього дня – не проливайте воду

Щоб дізнатися, яке церковне свято 9 квітня, ознайомтеся з нашою статтею. Чого не варто робити в цей день, чого уникати, а що навпаки приверне в майбутньому удачу?

Яке церковне свято 7 квітня 2024 року: День ангела, прикмети, традиції і що не можна робити в цей день

Церковне свято 7 квітня 2024 року можна дізнатися в нашому матеріалі. Що можна робити в цей день, і чого робити категорично не варто, повір'я та забобони.

Церковне свято 6 квітня 2024 року: в кого іменини, народні прикмети, і чого не можна робити в цю суботу

Церковне свято 6 квітня 2024 року можна дізнатися різними способами, але найкращий помічник у цьому – звичайний церковний календар. Усі деталі в матеріалі.