Яке свято 23 жовтня, прикмети і заборони на цей день

Церковний Літургійний календар візантійського обряду 23 жовтня молитовно згадує святих мучеників Євлампія і сестру його Євлампію. А заручини перенесіть на інший день.

Жили святі мученики Євлампій і Євлампія у час правління імператора Максиміліана, коли гоніння на християн здійснювалися з особливою ревністю і жорстокістю.

Походили брат і сестра із заможних родин, але змушені були вести усамітнений спосіб життя, щоб не наражати себе на небезпеку.

Ідучи за покупками Євлампій побачив оголошення на стовпі про те, що, призначена винагорода тому, хто викаже християн, і зірвав його. Про цей вчинок уряду донесли погани. Євлампія негайно схопили і наказали зректися християнської віри. Та молодий хлопець не пристав на це. Навпаки, побачивши поганських божків, привселюдно наказав їм «Іменем Христа Спасителя, падайте на землю і розбийтеся в порох!»

В той час поганські боввани впали і розбилися, а багато з поган стали кричати: «Великий є Бог християнський!» і навернулися.

Цього не могли знести поганські воїни і присудили Євлампію стяти голову. Тоді до брата приєдналася сестра його Євлампія і сказала: «Як же ти сам будеш вмирати за віру Христову сам? Чи не одна мати нас народила і навчила вірити у Христа. І я також християнка і я також хочу вмерти за Спасителя».

Мужню дівчину схопили і поставили поряд з братом, маючи на меті і її стратити. Але Бог не дав знівечити її природної краси. Євлампія впала на коліна і у ту ж хвилю віддала душу Богу. Євлампія стратили. Сталося це близько 300 року.

Так мученики  Євлампій і Євлампія отримали вінець слави на небі, а люди побачили силу християнської віри. Переповідають, що у той час навернулося близько двохсот людей. Усіх їх було страчено. Усі вони поповнили армію невідомих святих господніх на небі і за всіх них Церква молиться щодня під час Божественної Літургії.

23 жовтня іменини святкують Євлампій, Євлампія, Іннокентій, Амвросій, Андрій, Вассіан, Феофіл.

Вважалося, що у цей день не можна справляти заручини, бо спільне життя у молодих не складеться.

Добре завершувати усі роботи по догляду за городом та квітником.

Народні прикмети на 23 жовтня

  • Якщо в цей день мороз не вдарив, то зима не настане в найближчі чотири тижні.
  • Якщо протягом дня західна частина неба чиста, то дощу не чекай.
  • Листя на вербі почало знизу жовтіти і облітати – зима буде рання.
  • Вітер зі сходу чи півночі – до похолодання.

 

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.