19 червня 2022: яке сьогодні свято, що можна і не можна робити на день пам’яті Вісаріона та Іларіона, традиції

19-го червня ми вшановуємо пам'ять Вісаріона та Іларіона. Чому ці святі стали важливими для церковної традиції та як правильно відзначити їх день?

Іларіон Сповідник – був людиною незвичайною. Чоловік отримав від Господа дивовижний дар. Він міг бачити біснуватих людей, виганяти з них диявола, а також спілкуватися з душами померлих. А ось святий Віссаріон мав силу зцілювати знедолених. Обидва зазнавали гонінь та тортур під час життя, але змогли дожити до глибокої старості.

19 червня 2022: яке сьогодні свято

Сьогодні наші предки дотримувалися вельми чудернацьких традицій. Дівчатам не можна було виходити на поле квітів, адже вважалося, що вони не зможуть вийти заміж. А чоловікові і дружині не слід було поратися разом на городі, щоб не розлучитися. Звідки бралися такі думки у предків – не можуть розгадати навіть етнологи.

19 червня можна працювати. Пращури вважали, що слід гарно прополоти на полі паросль та бур’яни, аби не бачити їх рік. Перед роботою читали таку молитву:

О Спасителю Ісусе, Господи і Боже мій, котрий через жертву на хресті відкупив нас і переміг владу сатани, прошу Тебе, звільни мене від усякої диявольської присутності й від усякого впливу сатани. Прошу Тебе про це в Твоє Ім’я, Прошу Тебе про це через Твої рани, Прошу Тебе про це через Твою кров, Прошу Тебе про це через Твій хрест, Прошу Тебе про це через заступництво Непорочної і Скорботної Марії. Кров і вода, які випливають із Твого боку, нехай спливуть на мене, щоб мене очистити, спасти, зцілити. Амінь.

Нагадаємо, що сьогодні відзначають іменини: Віссаріон, Георгій, Іона, Іларіон, Сусанна, Текля.

 

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.