Яке церковне свято 12 вересня 2022: День святих Олександра, Івана та Павла — традиції, прикмети, іменинники

Яке церковне свято 12 вересня 2022 року: день шанування пам'яті святих Олександра, Івана та Павла, богобоязливих служителів церкви.

Церковне свято 12 вересня присвячено святим служителям. Олександр, Іван та Павло були старійшинами та допомагали народу відійти від язичництва. Вони були незнайомі один з одним та жили у різний час, але все життя були вірними господу. Святих дух завжди підтримував Олександра, він навіть мав силу своїми молитвами робити німими язичників, які проповідували хибну релігію.

Святий Іоанн, якого ще називають Іоанном Постником, Патріархом Константинопольським. Він пояснював  новоприбулим духівникам тонкощі приймання сповіді та навчав, як правильно наставити грішника на шлях каяття.

Святий Патріарх усе своє життя провів у молитвах та дотримувався суворого посту. Священнослужитель Павло народився майже через 200 років після Іоанна, але як і він був у Константинополі Патріархом. Святий Павло був богобоязливою та духовною людиною. Вже життя християнин вів боротьбу з іконоборцями, які знищували святині.

Яке церковне свято 12 вересня 2022 року: що можна і не можна робити

Яке церковне свято 6
12 вересня 2022

День шанування пам’яті вищезгаданих святих не велике свято у православ’ї та суворих заборон не має. Але є прикмети, на які варто звернути увагу. Наприклад, 12 вересня не рекомендується грати в карти та інші азартні ігри, щоб не залучити нещастя у свій дім. Не радять лаятись, сваритись та зловживати алкоголем.

У давнину на 12 вересня люди накривали стіл для сім’ї, де головним блюдом була молочно-ячмінна каша. Тому вшанувати пам’ять святих Олександра, Іоанна та Павла можна молитвою за сімейною вечерею.

Яке церковне свято 12 вересня 2022 року: Як правильно молитися?

Яке церковне свято 12 вересня 2022

Сьогодні зверніться до Всевишнього такими рядками:

Господи милий, почуй мою молитву праведну та не оставі у біді моїй. До Тебе прибігаю, як до батька ібо всі ми Тобою створені були і на землю послані. Я кличу помочі твоєї, бо не від гріхів, від праці чесної заслабло тіло моє. Дай же мені Отче в ім’я Твоє пройти прожити негаразди та не похилити голови моєї. В ім’я Отця, Сина та Свєтого Духа, Амінь!

Нагадаємо, що на церковне свято 12 вересня слід привітати з іменинами: Данила, Єфрема, Максима, Макара, Семена, Олексія, Олександра, Григорія, Павла, Василя, Петра, Миколу, Степана, Івана, Федора, Гаврила, Арсенія, Єлизавету, Ангеліну та Євгенію.

Схожі статті

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.

10 квітня 2024: церковне свято сьогодні, чому не можна користуватися гострими предметами та хороші прикмети

Яке свято 10 квітня 2024 року? У нашому матеріалі ви можете дізнатися, що це за день за церковним календарем, а також дізнатися, які прикмети, заборони та традиції існують на цей день.

9 квітня: церковне свято сьогодні, кого вшановують, з чим бути обережним цього дня – не проливайте воду

Щоб дізнатися, яке церковне свято 9 квітня, ознайомтеся з нашою статтею. Чого не варто робити в цей день, чого уникати, а що навпаки приверне в майбутньому удачу?

Яке церковне свято 7 квітня 2024 року: День ангела, прикмети, традиції і що не можна робити в цей день

Церковне свято 7 квітня 2024 року можна дізнатися в нашому матеріалі. Що можна робити в цей день, і чого робити категорично не варто, повір'я та забобони.

Церковне свято 6 квітня 2024 року: в кого іменини, народні прикмети, і чого не можна робити в цю суботу

Церковне свято 6 квітня 2024 року можна дізнатися різними способами, але найкращий помічник у цьому – звичайний церковний календар. Усі деталі в матеріалі.