Так бабуся робила: що додати в підливу для густоти – знадобиться лише один інгредієнт, і це не борошно

Кожна господиня обов'язково має свої секретики. Деякі із задоволенням ними діляться. Бабуся розповіла, що вона зазвичай додавала в підливу, щоб вона вийшла густою і це не мука.

Для приготування багатьох м’ясних страв використовують підливу, завдяки якій страва виходить соковитою та смачною. Є кілька способів приготування підливи. Але більше господарок цікавить, чим можна її загуснути, крім борошна?

Що додати в підливу для густоти замість борошна
Що додати в підливу для густоти замість борошна

Загустити підливу можна звичайним кукурудзяним крохмалем, розведеним у холодній воді. Він не застигає у тарілці, а також зберігає колір м’ясної підливи. Зазвичай його додають наприкінці, доводять до кипіння і вимикають.

Замість борошна можна додати жирні молочні вершки (понад 30%). Чим жирнішими будуть вершки, тим густіше стане підлива. З вершками вона набуде м’якшого ніжного смаку. Однак, є одне правило: вершки потрібно вливати після того, як обсмажилися овочі наприкінці щоб вони не згорнулися.

Що додати в підливу для густоти замість борошна
Що додати в підливу для густоти замість борошна

Бабуся, коли готувала підливу для м’яса, використовувала для загусання картоплю. Вона варила одну картоплину, потім розм’якшувала її в пюре і додавала до підливи.

Також можна додати трохи манки. Але з нею потрібно бути обережним, трохи більше дозування, крупа розбухне і підливу з апетитного соусу перетвориться на густу кашу.

Є ще один простий спосіб загустити м’ясну підливу – це звичайні панірувальні сухарі, які, напевно, є на кожній кухні. Подрібнені сухарі діють, як борошно, лише додають в самому кінці.

Рецепт підливи

На сковороду наливаємо 2 ст. олії + 1 ст.л. вершкового масла. Розтоплюємо на невеликому вогні. Слідкуємо, щоб вершкове масло не горіло!

Насипаємо 2 ст. пшеничного борошна (або розведеним водою крохмаль). Борошно трохи обсмажуємо та додаємо томатну пасту.

Невеликими порціями постійно помішуючи, вливаємо 500 мл води. Заважати до тих пір, поки консистенція підливи не стане однорідною та гладкою. Без жодної грудочки.

Додаємо сіль, спеції та сушені трави до смаку. Можна копчену паприку, сухий кріп, чорний перець, сухий часник та гострий червоний перець. Для балансу смаку трохи цукру, а також лавровий лист.

Схожі статті

Що покласти до м’ясного фаршу, щоб він був соковитішим: лише 1 заморожений інгредієнт

Фарш для домашніх котлет вийде соковитим і найніжнішим, якщо додати до нього лише 1 інгредієнт. І це – вершкове масло. В якому вигляді його додають – розповідаємо у нашому матеріалі.

Додайте ці 2 продукти до борошна, і вареники вийдуть пишними, ніжними та смачними

Вареники — національна українська страва, яка зібрала навколо себе фанатів з усього світу. Але як зробити тісто для неї таким, щоб неможливо було відтягнути за вуха?

Сьогодні так картоплю майже ніхто не готує: забутий та дуже смачний рецепт 1957 року

Картопля — це один з найпопулярніших продуктів в українській кулінарії. Тому здивувати стравами з нього важко. Але можливо! Цей класичний рецепт дозволить викликати реакцію "вау" у рідних та гостей.

Всього 2 картоплини та 1 яйце: бюджетний сніданок, який подарує ситність на цілий день

Сніданок має бути смачним та ситним. А ще хочеться, щоб він сподобався усій сім'ї. І саме з цим рецептом ви точно зможете вразити всю свою родину. Та й для святкового столу ця страва підійде чудово.

Як зробити фарш смачнішим? Потрібно натерти 1 заморожений продукт – краще бути вже не може

Фарш — це завжди універсальний продукт, з якого можна приготувати фантастичну кількість смачних страв. І частина успіху завжди залежить від того, якої він якості.

Рецепт за 5 хвилин – приготуйте прямо зараз! Салат з кульбаби не вигадка, а реальність

Хто б міг подумати, що кульбаби можна використовувати у приготуванні салатів - кулінари розсекретили улюблений рецепт з додаванням цієї рослини.