Як ще в магазині зрозуміти, чи підходить капуста для квашення: ТОП-3 неочевидні ознаки, які все вирішують

Квашена капуста містить величезну кількість вітаміну С, а тому її дуже корисно вживати саме восени та взимку. Але є один нюанс — капусту потрібно вміти правильно підібрати та приготувати.

Квашена капуста, або салат із квашеної капусти — одна з найсмачніших страв в Україні. Її полюбляють готувати восени, коли вже грядки на городі спорожніли від усіх зібраних овочів. А вживати салати, які добре насичені вітамінами, хочеться й надалі. Ось в такому випадку, десь на початку жовтня, господині й згадують про те, що можна заквасити капусту й додати туди ще солодкого перцю, щоб було якомога смачніше. Утім, ця страва не вийде доброю й смачною, якщо не зробити найголовнішого — правильно обрати саму капусту.

Перше, що необхідно пам’ятати, це те, що для закваски ніколи не слід брати капусту, яка наспіла занадто рано. Причина — у салаті вона буде не хрумкою, а ще досить швидко почне псуватися. Саму капусту досвідчені господині радять купувати не велику: краще всього брати середнього розміру. Колір капусти повинен бути більше білого, або зеленуватого. Соковита капуста буде та, яка має досить округлу форму, а не “довгувату”. Для закваски потрібно брати лише пізні сорти капусти. Бо в них міститься достатня кількість цукру, яка необхідна для успішного процесу бродіння, щоб закваска була зроблена вдало.

Господині пояснили, як правильно підібрати капусту для закваски
Господині пояснили, як правильно підібрати капусту для закваски

Крім цього, звертати увагу потрібно й на те, щоб листи капусти були не пошкодженими. Також, щоб вони не мали дефектів через те, що їх могли поїдати різні гризуни чи комахи. Утім, це не значить, що цілий качан капусти не варто брати суто лише через одну “дірочку”. Вдома це місце можна обережно вирізати і все: цей качан капусти чудово згодиться для закваски на зиму.

Квашена капуста славиться не лише своїми смаковими властивостями, а й наявністю безліч вітамінів у ній. Насамперед, у ній міститься величезна кількість клітковини, вітамінів груп А, В, Е, Р. Квашену капусту дуже корисно вживати саме восени і взимку, оскільки в ній така ж кількість вітаміну С, як і в лимоні. А тому, це дуже добре підвищує й зміцнює імунітет, що в свою чергу захищає організм людини від різних ГРВІ та застудних захворювань.

Схожі статті

Не кам’яна і не морська: якою сіллю найкраще квасити капусту – буде хрумтіти на весь дім

Квашення капусти має свої особливості. Під час приготування закуски варто враховувати таку дрібницю, як різновид солі. Яка сіль найкраще підходить для засолювання капусти — розповідає "Сенсація".

Чому квашена капуста втрачає смак і хрусткість: 4 причини, які псують зимовий делікатес

Квашена капуста — зимовий вітамінний продукт, який полюбився багатьом українцям. Щоб вона вийшла по-справжньому смачною та хрумкою — слід дотримуватись правил зберігання. Розповімо про них далі.

Що робити, якщо сало не жується – 1 трюк, про який знають лише одиниці – тепер і ви

Іноді такий смачний український продукт як сало може бути досить жорстким. І розжувати його не має можливості. Та є спосіб виправити ситуацію. З цього матеріалу ви дізнаєтесь, як це зробити смачно.

Шаткую капусту за 5 хвилин без ножа і блендера: перевірений спосіб — швидко, зручно, дрібно

Щоб нашаткувати капусту дрібно — зовсім не обовʼязково використовувати спеціальні пристосування. Можна скористатись старим та добрим способом, про який "Сенсація" розповість у матеріалі.

Волоські горіхи залишаться смачними і через 6 місяців: ось в яких умовах я зберігаю їх вдома

Зберігання волоських горіхів має певні особливості. "Сенсація" розповість вам, при якій температурі та вологості повітря потрібно тримати цей продукт, щоб він зберігав користь якомога довше.

Євген Клопотенко остаточно “збожеволів” і показав, як зробити варення з грибів

Євген Клопотенко продовжує готувати у футболці з написом "божевільний" та зробив чергову провокацію. Цього разу він приготував таке, чого 100% раніше ніхто й ніколи ще вдома не робив.