Як потрібно сушити гриби та ягоди, щоб зберегти в них максимум аромату та користі: 3 правила

Довго зберігати ягоди та гриби можна замороженими або консервованими. Але це не завжди зручно. Цікавішим методом є сушіння. Проте в ньому важливо дотримуватися технології.

Свіжі гриби та ягоди псуються доволі швидко. Тож взимку їх треба купувати або вирощувати в теплицях. Ще можна, звісно, консервувати чи заморожувати. Але кожен з цих варіантів має власні недоліки. Тож не дивно, що багато людей замість них обирають сушку.

Це зручно, бо сушені продукти займають менше місця, ніж банки в погребі чи лотки в морозилці. Причому в такому вигляді гриби та ягоди можуть зберігати свої поживні властивості роками. Та й смак з ароматом в сушених продуктах зберігаються дуже класно. Нерідко вони навіть посилюються.

Сушіння грибів і ягід — процес, який вимагає уваги до деталей, але результат того вартий. Почати варто з підготовки. Гриби треба очистити від бруду. Але мити їх не можна, бо волога лише ускладнить сушку. Краще взяти м’яку ганчірку, а ідеальним рішенням стане пензлик.

Грибники розповіли, як правильно сушити гриби та ягоди
Грибники розповіли, як правильно сушити гриби та ягоди

Ягоди варто промивати під невеликим струменем води, а потім просушити їх паперовими рушниками. Все треба робити обережно. Плодоніжки з ягід треба прибрати. Дрібні ягоди та гриби можна сушити цілими, а більші — розрізаючи навпіл, на четвертинки або нарізаючи скибочками.

Температура — ключовий фактор. Якщо вона буде в межах 45-55°C, то це ідеально. Вище не треба, бо багато вітамінів зникнуть. Якщо буде менше, то сушка триватиме значно довше. Сушити краще в електросушарці, де продукти розкладають в один шар з невеликими проміжками для циркуляції повітря.

Якщо такого пристрою немає, то підійде і звичайна духовка. Але дверцята не забудьте трішки відчинити, щоб зайва волога могла вільно виходити. Не маєте навіть духовки? Можна сушити на свіжому повітрі в суху погоду. Тільки не забудьте якось закрити продукти від комах (марля чи спеціальні сушарки).

Грибники розповіли, як правильно сушити гриби та ягоди
Грибники розповіли, як правильно сушити гриби та ягоди

Зберігати висушені продукти потрібно герметично. Ідеально підходять скляні банки зі щільними кришками або вакуумні пакети. Вакууматор — це ідеальне рішення: він видаляє зайве повітря, запобігаючи окисненню та поглинанню сторонніх запахів. Так продукти ще й порційно можна зберігати.

Якщо хочете експериментувати, сушені гриби можна перемолоти в порошок. Візьміть блендер або кавомолку, а потім просійте через дрібне сито. Така приправа додасть аромату супам, соусам чи м’ясним стравам. Для ягід цей метод менш поширений, але деякі, як сушена малина, можуть стати основою для чаю й десертів.

Схожі статті

Мариновані огірки нашвидкуруч: готуємо 1 кг хрумкої закуски за 1 годину – ідеально для перекусу

Якщо врожай огірків вдався на славу – приготуйте з них мариновану закуску нашвидкуруч. Всього за 1 годину у вас вийде 1 кг хрумкої смакоти для ідеального перекусу. Пропонуємо рецепт.

Долийте це, і квашена капуста не буде темніти і не матиме неприємного запаху – як у бабусі

Квашена капуста — популярна в усьому світі закуска, яка славиться не тільки своїм неймовірним смаком, але і корисними властивостями. Як її правильно приготувати?

Лимонний джем стане улюбленим десертом всієї сімʼї: простий спосіб приготувати зимові солодощі

Лимонний джем — це частування, якому немає рівних. Що вже казати про ту кількість користі, яку він може принести і дорослим і дітям. Дізнайтеся, як готувати його вдома.

Не кам’яна і не морська: якою сіллю найкраще квасити капусту – буде хрумтіти на весь дім

Квашення капусти має свої особливості. Під час приготування закуски варто враховувати таку дрібницю, як різновид солі. Яка сіль найкраще підходить для засолювання капусти — розповідає "Сенсація".

Чому квашена капуста втрачає смак і хрусткість: 4 причини, які псують зимовий делікатес

Квашена капуста — зимовий вітамінний продукт, який полюбився багатьом українцям. Щоб вона вийшла по-справжньому смачною та хрумкою — слід дотримуватись правил зберігання. Розповімо про них далі.

Що робити, якщо сало не жується – 1 трюк, про який знають лише одиниці – тепер і ви

Іноді такий смачний український продукт як сало може бути досить жорстким. І розжувати його не має можливості. Та є спосіб виправити ситуацію. З цього матеріалу ви дізнаєтесь, як це зробити смачно.