Густий джем зі слив на зиму за один прийом: виходить дуже ароматним, трохи пряним і неймовірно корисним

Фруктові джеми люблять і дорослі, і малі. Вони ідеально підходять для випічки і звичайного сніданку з тостами, млинцями та оладками. Окреме задоволення – домашній джем.

Багатьом подобається доповнювати ранковий чай тостами, крекерами чи млинцями з улюбленим джемом. Яблучний, персиковий, сливовий або смородиновий джем, густіший, ніж варення, відмінно намазується на бутерброд. У цих плодах і ягодах міститься природний пектин, що дозволяє досягти необхідної консистенції, а рецепти джему прості у приготуванні. Якщо вам захочеться зварити джем з інших продуктів, використовуйте желатин або агар-агар, і ви зможете порадувати себе джемом з груш, малини, апельсинів або запашних суниць.

Від одного тільки перерахування у ласунів прокидається бажання скоріше відкрити баночку з цим солодким десертом і почати насолоджуватися. Фруктова або ягідна маса, уварена в широкому посуді з використанням прянощів (кориці, гвоздики, імбиру), лимонного соку або лимонної кислоти – все це смачний джем.

Інгредієнти

  • Сливи – 2 кг
  • Цукор – 1 кг
  • Вода – склянка
  • Лимонний сік – пів чайної ложки

Як приготувати сливовий джем

Відбираємо стиглі сливи, перебираємо, видаляємо хвостики, промиваємо ягоди. Сливи розрізаємо та виймаємо кісточки. Зручніше розрізати вздовж навпіл. Дрібну сливу без кісточок залишаємо половинками, ягоди великого розміру нарізаємо на сливові четвертинки.

Джем зі сливи

У таз для варіння вливаємо гарячу воду із чайника.
У окріп опускаємо сливи без кісточок. Даємо закипіти на середньому вогні. Як закипить, зменшуємо вогонь до маленького, знімаємо з поверхні пінку, що з’являється. Її потрібно знімати іноді.

З моменту закипання варимо сливу за часом 20 хвилин, щоб вона стала м’якою і виділила більше соку. У сливи з водою на наступному етапі приготування потрібно додати цукор. Додавати відразу всю порцію цукру не варто, потрібно поступово всипати, намагаючись розчинити цукровий пісок у гарячій воді, можна ще додати пакетик ванільного цукру для аромату.

Після того, як весь цукор доданий, – його кількість залежить від солодощі слив, – продовжуємо варити джем, знову знімаємо пінку, що утворилася на поверхні.

Як приготувати джем зі сливи

Варимо джем протягом 35-40 хвилин. Наприкінці варіння додаємо лимонну кислоту, вона в солодкій заготовці виступає консервантом.

Схожі статті

Мариновані огірки нашвидкуруч: готуємо 1 кг хрумкої закуски за 1 годину – ідеально для перекусу

Якщо врожай огірків вдався на славу – приготуйте з них мариновану закуску нашвидкуруч. Всього за 1 годину у вас вийде 1 кг хрумкої смакоти для ідеального перекусу. Пропонуємо рецепт.

Як потрібно сушити гриби та ягоди, щоб зберегти в них максимум аромату та користі: 3 правила

Довго зберігати ягоди та гриби можна замороженими або консервованими. Але це не завжди зручно. Цікавішим методом є сушіння. Проте в ньому важливо дотримуватися технології.

Долийте це, і квашена капуста не буде темніти і не матиме неприємного запаху – як у бабусі

Квашена капуста — популярна в усьому світі закуска, яка славиться не тільки своїм неймовірним смаком, але і корисними властивостями. Як її правильно приготувати?

Лимонний джем стане улюбленим десертом всієї сімʼї: простий спосіб приготувати зимові солодощі

Лимонний джем — це частування, якому немає рівних. Що вже казати про ту кількість користі, яку він може принести і дорослим і дітям. Дізнайтеся, як готувати його вдома.

Не кам’яна і не морська: якою сіллю найкраще квасити капусту – буде хрумтіти на весь дім

Квашення капусти має свої особливості. Під час приготування закуски варто враховувати таку дрібницю, як різновид солі. Яка сіль найкраще підходить для засолювання капусти — розповідає "Сенсація".

Чому квашена капуста втрачає смак і хрусткість: 4 причини, які псують зимовий делікатес

Квашена капуста — зимовий вітамінний продукт, який полюбився багатьом українцям. Щоб вона вийшла по-справжньому смачною та хрумкою — слід дотримуватись правил зберігання. Розповімо про них далі.