До кінця 2021 року пенсії українців перерахують в три етапи: кому саме очікувати на підвищення та на скільки

Українським пенсіонерам до кінця поточного 2021 року слід очікувати на підвищення пенсійних виплат, які пройдуть в три етапи.

На офіційному сайті Пенсійного фонду України можна побачити графік майбутнього перерахунку пенсій, перший з яких відбудеться зовсім скоро – вже 1 липня.

У зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму для українців буде підвищена і мінімальна пенсія за віком, а також доплата за стаж понад норму. Крім того, в наступному місяці встановлять по 100 гривень доплати всім тим, хто в минулому році вийшов на пенсію і чиї виплати досі не індексувалися.

У четвертому кварталі (з 1 жовтня 2021-го) збільшаться пенсії чоловіків і жінок старше 75 років. Для них мінімальна пенсія складе 2500 гривень після підвищення виплат на 400 гривень.

Перерахунок пенсій пов'язаний зі збільшенням прожиткового мінімуму
Перерахунок пенсій пов’язаний зі збільшенням прожиткового мінімуму

В кінці року, а саме з 1 грудня 2021-го, після чергового збільшення прожиткового мінімуму знову піднімуть пенсію за віком, а також доплати за стаж понад норму.

Також варто відзначити, що в уряді знову точаться дискусії з приводу пенсійного віку українців. На цей раз для певних категорій громадян його хочуть знизити, але для більшості – підвищити.

Пенсіонери у подорожі
Щаслива безбідна старість

Так, жінки, які народили та виховали дитину до її шестирічного віку, мають право на зменшення пенсійного віку на 6 місяців. Застосовується таке зниження на кожну дитину, проте в загальному перерахунку піти матерям на пенсію раніше, ніж на три роки, не можна.

Одночасно з цим з січня 2023 року пенсійний вік щороку збільшуватиметься на один місяць. Таке збільшення триватиме 2 роки і закінчиться у січні 2035-го.

Читай нас в соцмережах

Поділіться статтею

Популярне

Схожі теми

Останні новини