Чим ви поливаєте свої вазони? Більшість людей скажуть, що просто набирають воду з-під крана. Саме цей варіант використовує більшість господинь. Але він неправильний. Водопровідна вода часто містить різні домішки, за які ваші рослини точно не віддячать буйним цвітінням. А може навіть навпаки.
У воді з-під крана зазвичай є хлор, якому не зрадіє коріння. Надлишок солей, який теж зустрічається у водопроводі, засолює ґрунт, що негативно впливає на ріст рослин. Також у воді з-під крана може бути вищий рівень pH, ніж того потребують квіти. Особливо до нього чутливі орхідеї, папороті й інші тропічні рослини. Для них бажано використовувати нейтральний або слабокислий полив.
То як же краще поливати рослини? Найкращий варіант — це використовувати відстояну воду. Просто налийте воду з-під крана в банку або лійку та залиште її на добу чи більше. Ще краще — фільтрувати воду, якщо є така можливість. При використанні фільтра-глечика переконайтеся, що встановлений у нього картридж ефективно прибирає з води не тільки хлор, але й інші шкідливі домішки.
Але здоров’я рослин залежить не лише від чистоти води, також від інтенсивності й частоти поливу. На це впливає тип ґрунту, вологість повітря, температура в приміщенні та навіть тип рослин. Тому завжди краще перевіряти землю пальцями. Оцініть верхні 2-3 см ґрунту. Якщо вони сухі, тоді треба поливати. Земля ще волога? Зачекайте, бо через надмірний полив корені можуть гнити. До слова, важливими є дренованість ґрунту та наявність отворів на дні горщика, щоб зайва вода могла стікати.