Ваш погріб буде забитий до стелі: ось як правильно садити картоплю, щоб забути про ціни на неї

Щоб зібрати у десятки раз більше, ніж в минулі роки, необхідно саджати картоплю правильно, і в нашому матеріалі, ми розповімо про важливі нюанси.

Як правило, посаджена картопля розчаровує господарів. Здебільшого через велику кількість захворювань на клубнях, а також невеликим врожаєм. Воно і не дивно, адже останнім часом з’явилося чимало шкідників, а кількість дощів стрімко зменшується, особливо на півдні України. Влітку на Одещині та Миколаївщині дощ може піти ледь не раз за сезон. Це катастрофічно мало для розвитку будь-яких рослин.

Але навіть при уважному догляді, картопля може не дати врожай, якого ми би хотіли.

І хоча можна було-б придбати картоплю у професійних фермерів, її вартість останнім часом також не радує. Тож на які нюанси необхідно звернути увагу для того, щоб зібрати багатий врожай і забути про цінники на даний продукт?

Городник розповів, як правильно саджати картоплю

Городники пояснили, які види добрива можуть зіпсувати урожай картоплі-2025
Городник розповів, як правильно саджати картоплю

Перш за все варто обрати правильне місце для посадки. І мова йде не про якість ґрунту, а про те, які культури ви садили на цю ділянку до цього. Пасльонові культури, а це баклажани, помідори, та інші овочі часто хворіють на грибкові захворювання, і навіть постійна обробка фунгіцидами не рятує ситуацію.

Тому висаджувати картоплю на ці грядки суворо не рекомендується. Картопля з великою імовірністю загниє.

Окрім того, велику роль грає час висадки. Необхідно підібрати такі погодні умови, щоб температура землі прогрілася до 10 градусів, і цей показник більше не падав. Якщо є загроза повернення заморозків, то пагони загинуть, а картопля увійде у стан спокою, після чого буде довго прокидатися. А усе це час, який рослина могла би використати на нарощування клубнів.

Чим підживити картоплю, щоб отримати високий врожай
Городник розповів, як правильно саджати картоплю

І безумовно необхідно давати своїй землі час на відпочинок. Інколи року спокою буває достатньо для того, аби в ній накопичилися усі необхідні мікроелементи, які вона надалі буде віддавати рослинам. Зараз це реалізувати вже не можна, але ви можете подбати про врожай, який плануєте наступного року.

Схожі статті

Помідори виростуть величезними, якщо додати в ґрунт 1 простий інгредієнт: є на кожній кухні

Щоб виростити величезні помідори на своєму городі – достатньо зазирнути на кухню і серед відходів знайти цінне добриво для цього овоча. Більше подробиць розповідаємо далі.

Росте сама, пахне шиком і перетворює дачу на палац: ця квітка не потребує догляду взагалі

Дуже іронічно, що часто ми знаходимося в пошуках рослин, які можуть стати головною прикрасою нашого саду, і до того ж невибагливою, але не бачимо відповіді на поверхні.

3 хвороби троянд, які зустрічаються в кожному подвірʼї: як розпізнати і вилікувати вчасно

Останнім часом багато садівників стали скаржитися на проблеми з трояндами, які значно впливають на їхній зовнішній вигляд, а деякі квіти навіть не встигають розпуститися. Що робити?

У квітні полуниця потребує цього як повітря: 2 склянки під кущ – влітку ягодами грядку завалить

Якщо хочеться отримати розкішний врожай полуниці, необхідно подбати і про якісне підживлення. Розповідаємо в нашому матеріалі, що можна для цього використати.

Зола для картоплі: інструкція із застосування, дозування та переваги “зольної” підживки

Картоплю відносять до невибагливих культур, але при посадці її все ж таки потрібно трохи підгодувати. Найчастіше використовую золу, але робити це треба з розумом.

А якщо бабусі помилялися? Народні засоби для городу, від яких мало користі – міфи та реальність

Перш ніж застосовувати на городі якийсь із "перевірених бабусиних засобів", уважно зважте всі "за" та "проти", щоб не витратити час даремно або не зіпсувати весь урожай.