Щоб оприскувач не забивався: як правильно приготувати суміш для оприскування плодових дерев

Якщо правильно приготувати добрива, то оприскувач ніколи не буде забиватися. А значить, кожен садівник зможе легко та просто обробити свої дерева. Тому, ловіть чудовий лайфхак!

Що може бути більш дратівливим, ніж коли оприскувач забивається під час роботи на дачі чи в саду? Ця проблема знайома багатьом, але насправді її можна легко вирішити. Одним із найефективніших методів очищення є приготування бордоської суміші, яка не тільки допомагає очистити оприскувач, але й служить чудовим засобом для обробки рослин від різних хвороб. А правильне приготування цієї суміші є гарантією того, що оприскувач точно не буде забиватися.

Щоб приготувати бордоську суміш, вам слід підготувати велику ємність, наприклад, відро на 20 літрів. Спочатку візьміть півкілограма негашеного комового вапна та залийте його п’ятьма літрами холодної води. Коли камінці вапна почнуть перетворюватися на білі “хмаринки”, ретельно перемішайте суміш. Після цього залиште її на одну-дві години, не забуваючи періодично помішувати, щоб вапно повністю розчинилося.

Городники пояснили, як правильно розводити суміш для оприскування дерев
Городники пояснили, як правильно розводити суміш для оприскування дерев

Тим часом можна переходити до приготування розчину мідного купоросу. Для цього вам потрібно взяти літр теплої води і додати триста грамів мідного купоросу. Все потрібно добре розмішати, а потім перевірити, чи це справжній купорос, просто опустивши цвях у розчин. Якщо цвях поржавіє, це означає, що купорос якісний.

До приготованого розчину мідного купоросу додайте ще чотири літри води та гарно перемішайте. Після цього поступово вливайте цей розчин до вапняної суміші і знову дуже ретельно все перемішуйте. В результаті вийде ідеальна суміш, яку можна заливати в оприскувач.

Цей метод працює бездоганно в будь-якій ситуації, і ви зможете без проблем використовувати обприскувач для обробки дерев і рослин. Тепер вам не потрібно хвилюватися, що оприскувач заб’ється — бордоська суміш допоможе вам не тільки очистити обладнання, а й ефективно боротися з хворобами на садових рослинах.

Схожі статті

Ці 5 речей на дачі повільно залишають вас без урожаю – перевірте свою ділянку прямо зараз

Можна зробити все правильно, але все одно не отримати бажаного врожаю. Є неочевидні причини, чому так відбувається. Розповідаємо детальніше в нашому матеріалі.

Цей часник вражає розміром: який сорт посадити – виростає більше звичайної цибулі

Якщо хочете отримати розкішний врожай часнику, який можна навіть на виставку відправляти, зверніть свою увагу на наступні сорти. Таких розмірів ви давно не бачили.

Чи треба мити полуницю перед їжею? 2 неочікуваних “проти”, які щонайменше ошелешують

Дієтологи пояснили, чи варто мити полуницю перед тим, як почати її куштувати. І хоча ці спеціалісти мають дві різні думки, але все ж таки, відповідь на це питання існує.

Як омолодити стару яблуню: плодів буде більше в 3 рази – краще, ніж будь-яке найдорожче добриво

Якщо ваша улюблена яблуня з часом значно знизила врожайність, то цю проблему можна вирішити і провести низку "процедур", які значно покращать стан дерева та навіть повернуть молодість.

Хитрі дачники рубають гілки аґрусу “під корінь”: 1 обов’язкова дія з березня по квітень

Дотримуючись простих правил у догляді за аґрусом у березні 2025 року, ви неодмінно отримаєте смачні та соковиті ягоди вже влітку. Що ж саме для цього потрібно робити?

5 перевірених способів, як підвищити цукристість помідорів: вся “сіль” криється у поливі

Секрет солодких помідорів полягає у поєднанні поливу, наявності сонячного світла і ґрунту певної якості. Всі ці складові вимагають певних знань, уваги та старань від садівників.