Як допомогти полуниці та суниці відновитися після зими: коли почати і що робити – ще не пізно

Ці прості кроки допоможуть вашій полуниці та садовому суниці активно піти на зріст навесні і добре плодоносити протягом усього літнього сезону. Як допомогти рослинам швидко відновитись після зими?

Багато дачників зараз звертаються з питаннями щодо відновлення полуничних та суничних грядок після зимової сплячки. Адже навіть після м’яких холодів деякі кущі не прокидаються. Чи можна допомогти їм прийти до тями?

Отже, перші роботи на полуничних та суничних грядках у деяких регіонах розпочинаються вже в середині березня. У першу чергу необхідно прибрати укриття, очистити кущики від торішньої мульчі та сухого листя і лише потім оглянути рослини та оцінити їх стан після зими.

Якщо на кущах збереглися серцевинки розеток та зелені листочки, то зимівля пройшла вдало. Якщо рослини повністю сухі, то вони потребують невідкладної допомоги.

Як допомогти полуниці та суниці відновитися після зими

Як визначити, що кущ пропав?

  • Насамперед це відсутність зелених листочків і розеток.
  • Відсутність молодих відгалужень, а також чорний чи коричневий колір коріння.

Однак, якщо трапляються коріння білого відтінку, то кущ має ще шанс на відновлення.

  • Після очищення грядки від торішньої мульчі і листя, необхідно обрізати все старе листя і непотрібні вусики на всіх полуничних і полуничних кущах.
  • Всі загиблі рослини вже не піддаються реанімації, тому їх необхідно викопати та викинути подалі від грядки.
  • Якщо ви помітили оголене коріння, то їх необхідно присипати землею.
  • Далі необхідно обережно розпушити грядку.
  • На місці зниклих кущиків підсідають нові рослини.

Зазначимо, що розпочинати роботи з відновлення полуниці та суниці необхідно за температури грунту від 10 до 13 градусів. Спочатку грядку зволожують у кілька етапів. Після того, як коренева система насочилася водою, грядку слід накрити спанбондом. Перед цим можна замульчувати кущі зрілим компостом чи перегноєм.

Схожі статті

3 поширені помилки у висіванні озимого часнику, через які він набагато гірше плодоносить

Незважаючи на те, що часник називають найневибагливішою культурою, городники-початківці далеко не завжди можуть похвалитися високим урожаєм, оскільки роблять ці три помилки.

Ківі в Україні може рости, як виноград: самозапильний сорт, що підійде більшості садівників

Посадіть цей сорт ківі у себе вдома й будете мати натуральні корисні фрукти! Ви точно будете знати, чим саме обробляли цю листопадну ліану. І будете впевнені в якості плодів!

Літній сорт груші, який зачарує всіх своїх смаком: дуже солодка й має ранній термін дозрівання

Плоди цього сорту груші дозріють вже влітку, адже його цвітіння припадає на квітень-травень. Цей фрукт такий солодкий, що з нього вийде просто неймовірний джем.

Забігаючи наперед: чому картопля не зберігатиметься – помилки, які коштуватимуть врожаю

Виростити та зібрати гідний урожай картоплі - це лише пів справи. Головне зберегти всю цю кількість бульб у хорошому стані в зимовий період та до наступного посадкового сезону.

Хвощ терпіти не може – це і використовуємо проти нього! Позбавляємося від бур’яну без хімії

Щоб упоратися з хвощем на ділянці, потрібно чимало терпіння та часу. Не слід очікувати миттєвих результатів. Все таки, краще зробити вибір у бік натуральних засобів, а не хімічних.

Як захиститись від укусів кліщів: ці 5 порад стануть у нагоді тим, хто любить гуляти на природі

Весна – не тільки час пробудження природи, але й активізації кліщів. Як уберегти себе від цих комах? Пропонуємо до уваги читачів кілька дієвих порад.