Ягоди розміром з кулак — без перебільшень: ця підживка моя улюблена, і полуниця мені завдячує

Щоб полуниця виросла солодкою та великою, необхідно прикласти чимало зусиль для цього, а найважливішу роль відіграє підживлення - чим підгодовувати цю рослину?

Полуниця є улюбленою ягодою багатьох людей в світі, тож без цієї рослини важко уявити свій город. Щоб зібрати великий і смачний врожай, потрібно регулярно її підживлювати. Варто зазначити, що після зими полуниця потребує відновлення та багато поживних речовин, щоб почати рости та в майбутньому гарно плодоносити. Важливо пам’ятати, що після зимового періоду полуниця потребує не тільки відновлення, а й великої кількості поживних речовин, щоб почати рости і розвиватися.

Перше підживлення слід проводити тоді, коли ґрунт вже підсохне, зазвичай такий період припадає на середину березня й триває до середини квітня, але звичайно все залежить від конкретного регіону. Перш ніж почати вносити добрива, необхідно прибрати старе листя, розпушити землю та загально оцінити стан кущів.  Якщо ви помітили, що полуниця ослаблена після зимівлі, то їй необхідна додаткова підгодівля.

Садівники розсекретили найкраще весняне підживлення для полуниці навесні
Садівники розсекретили найкраще весняне підживлення для полуниці навесні

Полуниця навесні найбільше потребує азоту, фосфору та калію. Азот сприяє активному росту, фосфор зміцнює коріння, а калій сприяє формуванню великих і солодких ягід.

Органічні добрива теж важливі для полуниці, зокрема вони покращують структуру ґрунту. Перегній або компост необхідно вкладати між рядами шаром 3 см. Також можна пустити в хід настій коровʼяку, який потрібно розвести з водою у пропорції 1:10 та внести під корінь. Пташиний послід багатий на азот, його варто розводити з водою 1:15.

Садівники розсекретили найкраще весняне підживлення для полуниці навесні
Садівники розсекретили найкраще весняне підживлення для полуниці навесні

Мінеральні добрива стимулюють ріст полуниці. Вам знадобиться 15 грамів сечовини, яку слід розчинити в 10 літрах води. Суперфосфат покращує кореневу систему – 20 г на один квадратний метр. Сульфат калію відповідає за смак ягід – співвідношення таке ж як із сечовиною.

Також можна вдатись до народних методів, популярним серед садівників є дріжджовий розчин, для приготування вам необхідно 100 г дріжджів та 10 л теплої води, все ретельно перемішати та залишити на дві години настоюватись.

Схожі статті

10 кілограмів аґрусу з куща і все завдяки цьому методу: роблю так кожен рік, і не натішуся

Великі врожаю аґрусу — це не фантазії, а реальність. Щоб досягти такого результату, необхідно знати всього декілька секретів, і ми ними з вами поділимося.

Цибулеве лушпиння – справжня знахідка для дачників: цей метод підживлення перевірений часом

Є маса різних методів використання цибулевого лушпиння у господарстві. Його навіть використовують для приготування сала або декорування крашанок.

Петрушка зійде за лічені дні: 1 склянка цього бюджетного засобу – і грядки зазеленіють швидко

Чимало городників стикаються із тим, що петрушка на грядці росте повільно і не радує пишними кущиками. Імовірно, їй не вистачає добрива. Розповідаємо, чим підживити петрушку, щоб швидко росла.

Як виростити ціле авокадо з кісточки? Зробіть ці 3 обов’язкові кроки, і матимете екзотичний сад

Як виростити ціле авокадо з кісточки? Розповідаємо покроково, що необхідно зробити для вдалого вирощування даної культури. У вас все вийде, якщо дотримуватись правил.

Від “хімози” давно відмовилася, бо обробляю яблуню цим: зробіть це до цвітіння

Якщо хочете отримати розкішні плоди яблуні та не мати справу з спеціальними пастками, обробіть рослини цим розчином. Розповідаємо, як його зробити.

Цей буряк росте сам! Не сорт, а “пісня”! З 2-х грядок врожаю буде на рік вперед

Який же сорт буряка обрати - ось це питання виникає майже у всіх дачників у період сезону висадки культур. Найкращий сорт цього овочу, який стабільно дарує ВАУ врожай.