Як виростити густий темно-зелений кріп? Знайдіть це у себе на кухні, і посипте на грядку

Запашна зелень стає справжньою прикрасою на будь-якому столі. Розповідаємо у матеріалі, як виростити на домашній грядці густий і темно-зелений кріп та що для цього потрібно.

Вирощування кропу на городі має свої нюанси. Під час проведення робіт враховують і характеристики ґрунту, і схожість насіння, і необхідність правильного догляду.

Щоб кріп на вашій грядці виріс пишним і насичено-зеленим – візьміть до уваги ось цей перевірений роками метод і лише 1 інгредієнт зі своєї кухні. Завдяки йому ви зможете отримати перші сходи зелені вже через 3 дні. До того ж наведений спосіб не потребує багато зусиль.

Отже, все, що вам знадобиться для підживлення кропу – це деревна зола. Для отримання цього копійчаного засобу не потрібно забагато зусиль. Якщо у вас в хаті стоїть твердопаливний котел або піч – то в них, напевно, знайдеться купка золи після спалювання дрів.

В складі цього бюджетного компоненту міститься до 30 різноманітних мікроелементів, які дуже необхідні кропу для повноцінного росту і розвитку.

Чим підживити кріп, щоб він виріс пишним та темно-зеленим
Чим підживити кріп, щоб він виріс пишним та темно-зеленим

 

Підгодувати кріп золою можна вже після появи сходів. Інгредієнт розсипають навколо рядків на грядці, а потім – трохи рихлять землю та поливають водою. Добриво можна вносити ввечері або вранці.

До речі, щоб насіння кропу зійшло якомога швидше – йому знадобиться контрастне загартовування перед посівом. Для цього насіння викладають у мішечок з тканини, зав’язують його і потім – занурюють у гарячу воду на 2 секунди, а потім – у холодну, також на 2 секунди. Повторити цю процедуру потрібно 10-15 разів.

Після загартовування насіння кропу залишають у вологому мішечку на 2 дні. Мішечок із посівним матеріалом потрібно покласти до поліетиленового пакету.

Перед висіванням кропу на грядки бажано внести у землю перегній або компост чи деревний попел. Потім ділянку перекопують лопатою.

Садівники поділились лайфхаком, чим підживити кріп, щоб він виріс пишним
Садівники поділились лайфхаком, чим підживити кріп, щоб він виріс пишним

Висівати кріп бажано не густо, на глибину 10 мм. Це сприятиме кращому росту та підвищенню врожайності.

Схожі статті

Куди “втикнути” кріп: 3 “можна” і 4 “не можна” – хороші та погані сусіди на городі

Кріп хоч і проста культура в процесі вирощування й догляду, але може залишити вас без врожаю, якщо ви посадите поруч не ті культури - що можна і не можна висаджувати поруч?

Чому не варто поспішати з посадкою моркви? Помилка, якої припускаються 8 з 10 городників

Весна – час для проведення активних городніх робіт. Дачники активно сіють та висаджують розсаду овочів і в тому числі – моркви. Проте експерти радять в цій справі не поспішати.

Не буряки, а “пісня”: цей сорт не боїться борошнистої роси – його прозвали подарунком долі

Буряк - одна з найпопулярніших культур на городі, але багато сортів схильні до хвороб, особливо до борошнистої роси. Це захворювання здатне знищити значну частину врожаю.

Кроти втечуть і більше не повернуться: як відлякати “неприємних” сусідів – екологічний метод

Навіть найбільший шанувальник природи не отримає задоволення від присутності цих проблемних "сусідів", які здатні геть-чисто зіпсувати газон та вплинути на значне скорочення врожаю.

З року в рік саджаю тільки ці: сорт огірків + сорт помідорів, які перевершать всі очікування

Вибір насіння - ключовий момент для будь-якого городника. Якщо ви хочете отримати урожай без зайвих клопотів, важливо обрати сорти, які відзначаються врожайністю, стійкістю до хвороб і чудовим смаком

Квітень — час пікірування розсади: 4 поради, які допоможуть зробити все правильно

Пікірування розсади є одним з важливих кроків у отриманні багатого врожаю у 2025 році. Щоб усе було вдало, важливо з самого початку зробити все правильно. У цьому допоможуть кілька лайфхаків.