З року в рік саджаю тільки ці: сорти цибулі, які перевершать ваші очікування – чемпіони 2025

Важливо правильно підібрати сорт рослини перед посадкою, щоб всі прикладені зусилля в догляді не були марними - яку цибулю посадити на грядці вже навесні?

При виборі сорту цибулі для посадки, потрібно розуміти призначення цієї культури для вас, адже не всі її сорти підходять для довгого зберігання та переробки. Тож якщо ви зараз перебуваєте в пошуках найкращих сортів для вирощування, то пропонуємо вам розглянути 5 сортів, які здобули популярність серед городників з досвідом.

Кролл

Цей сорт не любить холоду і тінь. Він має ранній термін дозрівання, тож не доведеться довго чекати на врожай. Ця цибуля виростає до 30 сантиметрів і швидко відростає, наступний врожай можна буде зібрати вже за 30 днів. “Кролл” має дещо пікантний смак, він підходить для приготування будь-яких страв.

Агрономи назвали пʼять сортів цибулі для посадки навесні 2025
Агрономи назвали пʼять сортів цибулі для посадки навесні 2025

Прашка

Сорт висаджують у ґрунт в квітні, а якщо це розсада, то в травні. Цей багаторічний сорт здатний зимувати в землі. Його листя є вузьким і довгим та має насичений зелений колір.

Інтерстеллар

Листя цього сорту цибулі покриті восковим нальотом, тож вони мають захист від пероноспорозу і є більш стійкими до захворювань. “Інтерселлар” підходить для пізнього посіву, він є абсолютно невибагливим у процесі вирощування та славиться високою врожайністю.

Агрономи назвали пʼять сортів цибулі для посадки навесні 2025
Агрономи назвали пʼять сортів цибулі для посадки навесні 2025

Парад

Даний сорт містить високий вміст цукру, його можна вирощувати як ранню культуру, під укриття. Ця цибуля смакує і дорослим, і малим, тож рекомендується городниками для посіву на ділянці.

Тотем

Цей сорт вважається високоврожайним, стійким до посухи, захворювань, а також довго зберігається і не втрачає свого смаку. “Тотем” є надійним сортом, тому можете спробувати посадити його на своєму городі.

Ці сорти вважаються найкращими, адже давно показали себе з гарної сторони і нікого не залишили без врожаю.

Схожі статті

Вживаємо заходів: 5 причин, чому вишня позбавляється своїх плодів – винні не тільки шкідники

Помірна втрата плодів у вишні – це норма, але якщо ви виявили біля стовбура дерева цілу гору недостиглих кістянок, то це явно свідчить про проблему, яку потрібно вирішувати.

Улюблена підгодівля для помідорів, яка підходить для клімату Київської і Полтавської областей

Існує безліч рецептів підживлень для томатів, але не всі вони є ефективними і до багатого врожаю не завжди приводять - городники розсекретили найкращі підгодівлі для помідорів.

Куди “втикнути” кріп: 3 “можна” і 4 “не можна” – хороші та погані сусіди на городі

Кріп хоч і проста культура в процесі вирощування й догляду, але може залишити вас без врожаю, якщо ви посадите поруч не ті культури - що можна і не можна висаджувати поруч?

Чому не варто поспішати з посадкою моркви? Помилка, якої припускаються 8 з 10 городників

Весна – час для проведення активних городніх робіт. Дачники активно сіють та висаджують розсаду овочів і в тому числі – моркви. Проте експерти радять в цій справі не поспішати.

Не буряки, а “пісня”: цей сорт не боїться борошнистої роси – його прозвали подарунком долі

Буряк - одна з найпопулярніших культур на городі, але багато сортів схильні до хвороб, особливо до борошнистої роси. Це захворювання здатне знищити значну частину врожаю.

Кроти втечуть і більше не повернуться: як відлякати “неприємних” сусідів – екологічний метод

Навіть найбільший шанувальник природи не отримає задоволення від присутності цих проблемних "сусідів", які здатні геть-чисто зіпсувати газон та вплинути на значне скорочення врожаю.