На початку нового сезону, після збирання на городі в теплиці та саду, необхідно провести перше підживлення дерев та чагарників, щоб відновити їх після зими. Зазвичай це роблять до цвітіння за два-три тижні. При цьому необхідно, щоб ґрунт прогрівся та відтанув на глибину 20 см. У багатьох регіонах цей період випадає на квітень.
Для першого весняного підживлення для саду завжди використовують азот. Саме він допоможе “розбудити” ґрунт та дерево після зимової сплячки, а також запустити процеси зростання. Тому у всіх добривах, які вносять навесні обов’язково у складі має переважати азот.

Перед тим, як проводити роботи, спочатку необхідно підібрати необхідні ємності та інвентар. Для різних видів обробки краще використовувати окремий посуд. Наприклад, якщо ви розводите у відрі добрива, то для обробки проти інфекцій та грибкових захворювань цю тару краще вже не використовувати.
Якщо ви збираєтеся використовувати залишки добрив, які залишилися з минулого року, обов’язково перевірте їхній термін придатності та уважно огляньте вміст упаковок. Гранули всередині повинні бути сухими та розсипчастими.

Перед початком роботи підготуйте саме добриво, ваги, ложечку або сірникову коробку для відмірювання дози. Підживлення краще проводити в медичній масці, а профілактичну обробку від шкідників та хвороб – у респіраторі. Для захисту шкіри рук використовуйте садові або медичні рукавички.

Як уже говорилося вище, перше підживлення дерев і чагарників проводять азотними добривами. Для цього підійде 5% розчин сечовини, аміачної селітри або пташиного посліда, розведені у 10 л води.
Якщо ви хочете використовувати органіку, то підійде гній, що перепрів, який також розводиться в 10 л води.
Помірно полийте цими розчинами приствольне коло кожного дерева. Що стосується ягідних чагарників, то тут все набагато простіше. Якщо ви підгодовували їх восени, навесні азотні добрива можна не вносити.