Щавель саджаю і врожай маю: як і коли потрібно садити цю зелень – смачна й соковита

Щавель дуже легко вирощувати на ділянці, адже він не потребує особливих умов для вирощування, але дає багатий і смачний врожай. Коли, як і де його висаджувати?

Без щавлю неможливо уявити зелений борщ, адже він слугує основним інгредієнтом у цій страві. Також господині заготовляють його на зиму, а саме консервують. Городники люблять його вирощувати, адже врожай після посадки можна зібрати досить швидко, ця рослина невибаглива у догляді та є стійкою. Щоб вирости здоровий, а головне – отримати високий врожай цієї зелені, потрібно вибрати правильне місце для посадки.

Найкраще щавель росте на сонячних ділянках, де сніг зникає раніше. Варто використовувати високі грядки для вирощування, адже це значно полегшує збір врожаю. Важливу роль грає ґрунт, в який був висаджений щавель. Найкраще для зелені підходить суглинний, супіщаний або торф’яний ґрунт, який добре пропускає воду. Варто зазначити, що ділянка не повинна бути піддана підтопленню, а сама земля має бути родючою. Під час підготовки грядок варто додати компост або перегній. Ґрунт повинен бути слабокислим.

Городники розповіли, коли та як садити щавель навесні
Городники розповіли, коли та як садити щавель навесні

До речі, хоч і щавель любить сонце, але без проблем може вирощуватись в легкому затінку серед плодових дерев, але тоді він буде рости повільніше. Проте, є одна перевага, адже листя щавлю в таких умовах буде залишатись свіжим довше.

Період дозрівання залежить від вибраного сорту. “Смарагдовий король” може бути зібраний за 30 днів після посіву, тоді як середньостиглі сорти потребують приблизно півтора місяця для дозрівання. Протягом сезону листя щавлю можна зрізати кілька разів.

Городники розповіли, коли та як садити щавель навесні
Городники розповіли, коли та як садити щавель навесні

Щавель можна сіяти три рази на рік – навесні, влітку та восени. Влітку зазвичай цей період припадає на червень-липень, навесні якомога раніше, а восени десь в жовтні-листопаді, коли ще не настали заморозки.

Схожі статті

Чому не варто поспішати з посадкою моркви? Помилка, якої припускаються 8 з 10 городників

Весна – час для проведення активних городніх робіт. Дачники активно сіють та висаджують розсаду овочів і в тому числі – моркви. Проте експерти радять в цій справі не поспішати.

Не буряки, а “пісня”: цей сорт не боїться борошнистої роси – його прозвали подарунком долі

Буряк - одна з найпопулярніших культур на городі, але багато сортів схильні до хвороб, особливо до борошнистої роси. Це захворювання здатне знищити значну частину врожаю.

Кроти втечуть і більше не повернуться: як відлякати “неприємних” сусідів – екологічний метод

Навіть найбільший шанувальник природи не отримає задоволення від присутності цих проблемних "сусідів", які здатні геть-чисто зіпсувати газон та вплинути на значне скорочення врожаю.

З року в рік саджаю тільки ці: сорт огірків + сорт помідорів, які перевершать всі очікування

Вибір насіння - ключовий момент для будь-якого городника. Якщо ви хочете отримати урожай без зайвих клопотів, важливо обрати сорти, які відзначаються врожайністю, стійкістю до хвороб і чудовим смаком

Квітень — час пікірування розсади: 4 поради, які допоможуть зробити все правильно

Пікірування розсади є одним з важливих кроків у отриманні багатого врожаю у 2025 році. Щоб усе було вдало, важливо з самого початку зробити все правильно. У цьому допоможуть кілька лайфхаків.

Чим полити буряк після відростання перших листочків: 4 перевірених рецепти від фермерів

Буряк - культура, яка потребує особливого догляду, особливо в початковій фазі розвитку. Після відростання перших листочків важливо забезпечити рослину поживними речовинами.