Чому не варто поспішати з посадкою картоплі? Помилка, якої припускаються 7 з 10 городників

Щойно починається городній сезон, як багато господарів спішать саджати картоплю. Така працьовитість похвальна, але навряд вона конвертується у врожай. Чому варто трішки почекати з посадкою?

Картопля — основа багатьох страв, тому важко уявити город без неї. І завжди хочеться, щоб вона родила якомога щедріше. А це залежить від багатьох нюансів. І однією з найпоширеніших помилок є бажання посадити картоплю якомога раніше. Це невдале рішення, бо якщо ґрунт недостатньо прогрівся, то картопля не проростатиме, а наче “дріматиме”. А якщо ґрунт ще й буде дуже вологим через весняні дощі, то вкупі з низькою температурою це може призвести до псування бульб. Тобто вони не проростуть навіть пізніше, коли погода стане кращою.

Також варто враховувати, що ранньою весною картопля з більшою ймовірністю підхопить хвороби (в першу чергу фітофтороз та паршу), ніж під час пізнішої посадки. Тобто ризиків залишитися без значної частини врожаю у цей період надто багато. Для посадки картоплі краще дочекатися, коли температура ґрунту підніметься до стабільних 8°C. Але досвідчені городники вважають, що навіть цього недостатньо, тому чекають 10-12°C. Така температура повинна бути не зверху, а на глибині 10-15 см. Визначити це можна навіть рукою, без термометра.

Щоб картопля росла ще краще, фермери радять її попередньо проростити. Для цього за 2-3 тижні до посадки її потрібно розкласти у світлому, але не сонячному місці. По-перше, попереднє пророщування бульби дозволить відібрати неякісний посівний матеріал. Якщо якісь картоплини не проросли або підгнили, то їх потрібно викинути. По-друге, пророщена картопля краще сходить навіть за прохолодної погоди. І робить це рівномірніше. Також це загартовує бульби, роблячи її стійкішими до хвороб, та дозволяє отримувати кращий врожай.

Схожі статті

4 місця, куди не можна: де краще не висівати петрушку навесні 2025 – про врожай можете забути

Петрушка приживається не у всіх місцях, тому неправильно підібрана ділянка може значно знизити врожайність зелені - що слід знати перед посадкою рослини?

Маленька чи велика? Розмір має значення! Яку картоплю висаджувати у відкритий ґрунт в 2025

Незабаром городники почнуть висаджувати картоплю у відкритий ґрунт, але перш ніж це робити, потрібно дізнатись які бульби використовувати - великі чи дрібні?

Зробіть це, коли п’єте зранку каву: 3 методи позбутися жовтих листків на кімнатних квітах

Жовте листя на кімнатних рослинах - сигнал, що вони потребують уваги та догляду. Якщо ви не є професійним садівником, трішки терпіння та креативності перетворять кімнатні квіти на справжній оазис.

Жовтіє кріп? Не біда! ТОП-5 причин і варіантів, як це виправити – за врожай не переживайте

Під час вирощування кропу іноді спостерігається таке явище, коли листя зелені починає жовтіти і тоді виникає питання щодо врожайності цієї культури - 5 причин, які вказують на це.

Птахи — більше не проблема! Садівники пояснили, як прогнати пернатих “гостей” від вишень

Птахи — це дуже красиві створіння. Але для саду вони можуть стати серйозною проблемою. Особливо якщо у вас є вишні та черешні, якими пернаті ласують із задоволенням. Як запобігти цій проблемі?

Метод на мільйон – без перебільшень: як виявити кліщів на ділянці і як їх позбутись за 5 хвилин

Кліщі часто можуть бути гостями на ділянці, але виявити їх і прибрати не так легко - що треба знати про цих шкідників, щоб з врожаєм було все добре?