Найкраще добриво для саду та городу навесні: 3 варіанти підживлення рослин в березні-квітні

Було б добре, якби на городі все росло самостійно, а людині треба було б тільки й встигати, що збирати врожай. Але без праці це неможливо. І на початку весни однією з основних задач є підживлення.

Навесні, коли земля та природа тільки прокидається, рослинам потрібна особлива підтримка. Їх треба підживлювати якісним добривом. Але яким? Можна купити щось комплексне в магазині. Проте досвідчені городники стараються не спішити зі внесенням покупної хімії. Бо навіщо, якщо є натуральні аналоги, які часто ще й ефективніші?

От взяти компост. Це наче смузі для людини, де є багато вітамінів. От і компост стає вітамінним коктейлем, але для землі. Для його приготування можна брати будь-які органічні матеріали: від яєчної шкаралупи та овочевих шкірок до скошеної трави та подрібнених гілок. Можна навіть нефарбований картон різати на шматки та кидати в компост. За правильного догляду через деякий час це перетвориться на поживну масу для грядок та саду.

Аграрії назвали 3 найкращі варіанти весняного підживлення для саду та городу
Аграрії назвали 3 найкращі варіанти весняного підживлення для саду та городу

Використовувати компост можна різними способами. Якщо хочете якомога швидше доставити поживні речовини до коріння, то треба настояти компост у воді декілька днів, а потім поливати кущі, дерева чи рослини. А можна просто насипати компост тонким шаром по грядках, тоді він повільно віддаватиме поживні речовини в ґрунт. Якщо ж ви ще не посадили рослини, тоді додавайте жменю компосту в кожну лунку. Це значно покращить стан землі.

Другий варіант — зола з печі або від багаття. Вона містить калій, фосфор і цілий набір мікроелементів, які потрібні для росту та цвітіння. Розсипте її навколо кущів або розведіть у воді (1 склянка на 10 л) і полийте розсаду. Особливо корисна зола на кислих ґрунтах, оскільки вона може нейтралізувати зайву кислотність. А ще вона відлякує слимаків, якщо посипати нею землю біля стебел.

Аграрії назвали 3 найкращі варіанти весняного підживлення для саду та городу
Аграрії назвали 3 найкращі варіанти весняного підживлення для саду та городу

Не варто також забувати про сидерати. Це рослини-помічники, які вирощують не для врожаю, а для ґрунту. Гірчиця, люцерна, гречка, люпин тощо. Їх сіють ранньою весною, а коли вони виростають на 20-30 см, зрізають і закопують у землю. В ґрунті сидерати розкладаються та насичують його азотом, а їхні корені розпушують землю, як природний культиватор. Особливо добре це працює на важких глинистих ділянках.

Схожі статті

Помідори виростуть величезними, якщо додати в ґрунт 1 простий інгредієнт: є на кожній кухні

Щоб виростити величезні помідори на своєму городі – достатньо зазирнути на кухню і серед відходів знайти цінне добриво для цього овоча. Більше подробиць розповідаємо далі.

Росте сама, пахне шиком і перетворює дачу на палац: ця квітка не потребує догляду взагалі

Дуже іронічно, що часто ми знаходимося в пошуках рослин, які можуть стати головною прикрасою нашого саду, і до того ж невибагливою, але не бачимо відповіді на поверхні.

3 хвороби троянд, які зустрічаються в кожному подвірʼї: як розпізнати і вилікувати вчасно

Останнім часом багато садівників стали скаржитися на проблеми з трояндами, які значно впливають на їхній зовнішній вигляд, а деякі квіти навіть не встигають розпуститися. Що робити?

У квітні полуниця потребує цього як повітря: 2 склянки під кущ – влітку ягодами грядку завалить

Якщо хочеться отримати розкішний врожай полуниці, необхідно подбати і про якісне підживлення. Розповідаємо в нашому матеріалі, що можна для цього використати.

Зола для картоплі: інструкція із застосування, дозування та переваги “зольної” підживки

Картоплю відносять до невибагливих культур, але при посадці її все ж таки потрібно трохи підгодувати. Найчастіше використовую золу, але робити це треба з розумом.

А якщо бабусі помилялися? Народні засоби для городу, від яких мало користі – міфи та реальність

Перш ніж застосовувати на городі якийсь із "перевірених бабусиних засобів", уважно зважте всі "за" та "проти", щоб не витратити час даремно або не зіпсувати весь урожай.