Врожай буде “Дай Боже”: 5 секретів вирощування найсоковитіших персиків

Персикове дерево – екзотична рослина для українських садів. Однак останніми роками садоводи висаджують його дедалі частіше. Виростити соковиті персики вам допоможуть ось ці 5 секретів.

Протягом багатьох років садівники не поспішали висаджувати на ділянках персикові дерева. Цю рослину вважали екзотичною і примхливою. Проте зараз завдяки зусиллям селекціонерів з’явилось багато сортів персику, що придатні для вирощування в середній смузі.

Тож, якщо ви власник дачної ділянки – спробуйте урізноманітнити посадки і цим плодовим деревом. Адже агротехніка його вирощування схожа на класичні садові рослини, як-то яблуня, абрикос чи груша.

Щоб персики порадували врожаєм та виросли соковитими – їм потрібно забезпечити правильний догляд. Розповідаємо про 5 секретів вирощування найсмачніших персиків у власному саду.

Секрет № 1: Правильно обирайте сорт

Щоб зібрати багатий врожай персиків – правильно оберіть сорт дерева перед посадкою. Оскільки ця культура добре росте в кліматичних умовах півдня, то надавайте перевагу тим різновидам, які дозріватимуть до настання осінніх холодів.

Для вирощування в середніх кліматичних широтах чудово підходять сорти персика Донецький жовтий, Сіянець Старка, Пам’ять Симиренка, Редхейвен та Київський ранній.

Чимало сортів персику мають одну особливість. Вони здатні відновлюватись навіть після невдалої зимівлі і сильних морозів.

Секрет № 2: Виберіть оптимальний час для посадки дерева

Саджати персик у незахищений ґрунт краще за все навесні. Досвідчені садівники проводять цю процедуру до середини квітня. Зверніть увагу, що ґрунт в місці висадки саджанця не повинен бути занадто мерзлим і вологим. Його оптимальна температура у верхньому шарі: від +12 до +15 градусів.

Секрет № 3: Підготуйте посадкову яму заздалегідь

Яма під посадку персикового дерева повинна становити завширшки та завглибшки не менш ніж 60 см. Після її створення на дно викладають перегній або компост. Зверху на них висипають відро родючого ґрунту, попередньо перемішаного із 200 грамами нітроамофоски.

Перед початком посадки саджанець персикового дерева ретельно оглядають. Пошкоджене та підгниле коріння обрізають. Потім його розпрямляють по пагорбку насипаного ґрунту і зверху присипають тим ґрунтом, що залишився. Землю в приствольному колі ущільнюють, прибираючи усі пустоти.

Під час посадки персикового дерева бажано слідкувати за тим, щоб коренева шийка розташовувалась або на рівні з поверхнею ґрунту або нижче за нього на 3-5 см.

Після завершення посадки навколо лунки насипають земляний валик і зверху ретельно його поливають. Після того, як земля вбере усю вологу – приствольне коло мульчують шаром опалого листя завтовшки 10 см.

Секрет № 4: Поливайте дерево в посуху

Секрети вирощування соковитих персиків в саду
Секрети вирощування соковитих персиків в саду

Щоб персикове дерево добре себе почувало та порадувало високим і соковитим врожаєм – його потрібно регулярно поливати. Поливи здійснюють таким чином, щоб волога просочилась вглиб землі на 35-40 см.

Не можна допускати застою води під персиковим деревом, адже воно цього не любить. Якщо персик саджають на ділянці із глинистим ґрунтом, бажано перевірити, що він добре просох.

Щодо частоти поливів, то молоді персики віком до 5 років поливають 1 раз на тиждень. Одному деревцю буде достатньо 10 літрів води. Полив дорослих дерев здійснюють, коли земля просохне в пристовбуровому колі на 40 см вглиб.

Секрет № 5: Забезпечте надійний захист від шкідників і хвороб

Висихання гілок та кучерявість листя – найбільш розповсюджені хвороби, які можуть вразити персик, що росте на вашій ділянці. В хворих дерев плоди виростають дрібними, деформуються та опадають, так і не досягнувши зрілості.

Щоб ваш персик не хворів – в нього потрібно постійно обрізати та проріджувати гілки дерева. Завдяки цьому поліпшиться освітленість крони, вона буде добре провітрюватись.

Навесні до набрякання бруньок персикові дерева обприскують 1% розчином мідного купоросу або фунгіцидними препаратами. Абіга-Пік, Хорус та Скор.

Схожі статті

Помідори не тріскатимуться: як виростити великі та солодкі томати – всього 3 правила

Навіть огородник-початківець зможе виростити великі і солодкі томати, якщо буде дотримуватися цих 3 основних правил. Жодного потрісканого плоду!

Часник не любить надлишку добрив, але є один нюанс: перше підживлення для часнику у 2025-му

Дотримуючись простих рекомендацій, можна підготувати часник у городі до тривалого сезону та отримати восени великий урожай. Цю пряність зможе виростити навіть садівник-новачок.

Станете огірковим “магнатом”: цей сорт для Вінницької області завалить урожаєм ледачих дачників

Обрати правильний сорт огірків - завдання не з простих, але з можливих - який один сорт є ідеальним у всьому, а плодоносить довго і рясно? Агрономи розсекретили його.

За цими синенькими ганяються всі городники: найпопулярніший сорт баклажанів – супершвидкостилий

Цей сорт баклажанів є чудовим вибором для тих, хто прагне отримати високий урожай із мінімальними затратами часу. Він стійкий до хвороб, смачний, підходить навіть для консервування.

Ці 2 інгредієнти не можна змішувати: яку помилку роблять 99% городників перед посадкою картоплі

Щоб отримати хороший урожай картоплі, потрібно підготувати грядки та внести ряд добрив, але головне не переборщити та не змішувати ці 2 інгредієнти.

Врятує сад від білокрилки: дві красиві квітки, які допоможуть позбутися підступного шкідника

Як позбутися найпоширенішого шкідника садів та городів за допомогою натуральних засобів. Після цього білокрилка назавжди забуде дорогу на вашу ділянку.