Підживлення, яке візьме і все зіпсує: 3 рослини, яким категорично не можна вносити золу

Зола — це прекрасне підживлення для багатьох рослин, і все ж таки є представники флори, які не терплять даного інгредієнта в ґрунті. Розповідаємо, коли не варто використовувати це добриво.

Деревна зола — це фантастична речовина, яка містить у своєму складі неймовірну кількість мінералів. Усі вони необхідні для розвитку рослин. А як же інакше? Будь-який паросток, чагарник або дерево зростають не просто за рахунок вологи та сонячного світла, але в першу чергу використовують усі ті речовини, з яких складається все живе.

Саме тому на багатих ґрунтах ми бачимо розкішні рослини з величезними кронами, а на бідних інколи навіть сухостій не росте.

Які рослини не люблять підживлення із золи

Городники пояснили, що чим посипати дерева та кущі до початку лютого
Які рослини не люблять підживлення із золи

І хоча зола активно використовується для підживлення навесні, а також для зміцнення розсади, є такі рослини, яким не варто додавати цей інгредієнт під коріння. Розповідаємо у нашому матеріалі, які культури не люблять золу.

Перш за все, позбавте від такого сумнівного задоволення картоплю. Справа в тому, що деревна зола робить середовище більш лужним, що категорично не підходить даній культурі. В результаті може розвиватися хлороз, а сама картопля вродить слабкою та маленькою.

Чорниця та лохинп також не терплять даного добрива. Якщо мрієте про багатий врожай, навіть не думайте додавати золу у ґрунт до них, або готувати зольний розчин.

Тут все дуже просто. Ці рослини полюбляють кисле середовище, і зростають добре лише в ньому. Неодмінно підвищить показник рН, а отже середовище стане або нейтральним, або взагалі лужним, що категорично їм не підходить.

Сюди також можна віднести абсолютно всі рослини, які добре розвиваються саме в кислому середовищі. Зола та кислота просто не поєднуються, адже нейтралізують одне одного.

Тому такі прекрасні рослини як рододендрони чи гортензії не можна підживлювати зольним розчином. Також пам’ятайте, що перегинати палицю з його використанням не можна. У такому випадку у вас можуть виникнути проблеми навіть з культурами, які позитивно реагують на золу.

Схожі статті

Помідори виростуть величезними, якщо додати в ґрунт 1 простий інгредієнт: є на кожній кухні

Щоб виростити величезні помідори на своєму городі – достатньо зазирнути на кухню і серед відходів знайти цінне добриво для цього овоча. Більше подробиць розповідаємо далі.

Росте сама, пахне шиком і перетворює дачу на палац: ця квітка не потребує догляду взагалі

Дуже іронічно, що часто ми знаходимося в пошуках рослин, які можуть стати головною прикрасою нашого саду, і до того ж невибагливою, але не бачимо відповіді на поверхні.

3 хвороби троянд, які зустрічаються в кожному подвірʼї: як розпізнати і вилікувати вчасно

Останнім часом багато садівників стали скаржитися на проблеми з трояндами, які значно впливають на їхній зовнішній вигляд, а деякі квіти навіть не встигають розпуститися. Що робити?

У квітні полуниця потребує цього як повітря: 2 склянки під кущ – влітку ягодами грядку завалить

Якщо хочеться отримати розкішний врожай полуниці, необхідно подбати і про якісне підживлення. Розповідаємо в нашому матеріалі, що можна для цього використати.

Зола для картоплі: інструкція із застосування, дозування та переваги “зольної” підживки

Картоплю відносять до невибагливих культур, але при посадці її все ж таки потрібно трохи підгодувати. Найчастіше використовую золу, але робити це треба з розумом.

А якщо бабусі помилялися? Народні засоби для городу, від яких мало користі – міфи та реальність

Перш ніж застосовувати на городі якийсь із "перевірених бабусиних засобів", уважно зважте всі "за" та "проти", щоб не витратити час даремно або не зіпсувати весь урожай.