Тримається так, що зубами не відірвати: вливаю в побілку для дерев обовʼязково ще 1 продукт

Побілка — прекрасний прийом, який городники використовують з метою захисту своїх рослин від зовнішніх чинників, включаючи перепади температури та життєдіяльність шкідників.

Він завжди був популярним, адже був також доступний навіть для бідніших шарів населення. Ця процедура коштувала копійки, і обходилася всього у декілька годин вільного часу. Достатньо для того, аби увесь сезон почуватися спокійним за здоров’я власних рослин.

Побілка корисна не тільки тому, що вона захищає кору дерев від подразників. Коли після тривалого холоду починає світити сонце, її поверхня нагрівається, що в результаті може призвести до розривів та травм. Вапно захищає кору від цієї загрози і дозволяє залишити дерево свій естетичний вигляд.

Окрім того, побілка вважається ефективною і у питаннях боротьби зі шкідниками, і у питаннях захисту від грибкових захворювань. З якої сторони не глянь, лише плюси. Але є нюанси. Наприклад, у багатьох людей побілка просто відвалюється. Особливо часто це стається через непогоду.

Рясні дощі, невеликі паводки, вітер, який призводить до механічних пошкоджень, — усе це фактори, які можуть зіпсувати вашу роботу. Але деякі городника знають, як зробити прекрасний розчин, що буде триматися, наче камінь.

Що додати у розчин для побілки дерев

Чи потрібно оновлювати побілку саду навесні
Дачник розповів, що додати у розчин для побілки дерев

Вам знадобиться дотримуватися стандартної рецептури приготування вапняного розчину, можна додати невелику кількість мідного купоросу, який використовується у якості фунгіцидів, але також внести невелику кількість білої фарби. На відро води це зазвичай 100 мілілітрів, не більше. Шкоди дереву у таких незначних кількостях вона не принесе, але зробить вапняний розчин набагато міцнішим.

Також пам’ятайте, що важливо білити дерево правильно. Багато хто заради своїх естетичних поглядів стовбур фарбує лише наполовину, але необхідно це робити до початку гілок. Інакше ніякого сенсу від нанесеного вапна не буде, і воно не допоможе.

Нагадуємо, що на даний момент часу для побілки стає все менше, адже зробити це необхідно до розпускання бруньок.

Схожі статті

Ніколи не висаджую огірки на грядки до “знакового” дня: ось коли в 2025-му можна це робити

Огірки — культура стійка та невибаглива, але так само вимагає нашої любові. Тоді вона здатна віддячити відрами багатого врожаю. Коли краще садити цей овоч?

Помідори виростуть величезними, якщо додати в ґрунт 1 простий інгредієнт: є на кожній кухні

Щоб виростити величезні помідори на своєму городі – достатньо зазирнути на кухню і серед відходів знайти цінне добриво для цього овоча. Більше подробиць розповідаємо далі.

Росте сама, пахне шиком і перетворює дачу на палац: ця квітка не потребує догляду взагалі

Дуже іронічно, що часто ми знаходимося в пошуках рослин, які можуть стати головною прикрасою нашого саду, і до того ж невибагливою, але не бачимо відповіді на поверхні.

3 хвороби троянд, які зустрічаються в кожному подвірʼї: як розпізнати і вилікувати вчасно

Останнім часом багато садівників стали скаржитися на проблеми з трояндами, які значно впливають на їхній зовнішній вигляд, а деякі квіти навіть не встигають розпуститися. Що робити?

У квітні полуниця потребує цього як повітря: 2 склянки під кущ – влітку ягодами грядку завалить

Якщо хочеться отримати розкішний врожай полуниці, необхідно подбати і про якісне підживлення. Розповідаємо в нашому матеріалі, що можна для цього використати.

Зола для картоплі: інструкція із застосування, дозування та переваги “зольної” підживки

Картоплю відносять до невибагливих культур, але при посадці її все ж таки потрібно трохи підгодувати. Найчастіше використовую золу, але робити це треба з розумом.