Бабуся ніколи не садила картоплю на Великдень і не збирала на Покрову – ось чому

Весна – період проведення активних городніх робіт. Чому наші бабусі ніколи на саджали картоплю на Великдень та не збирали врожай на Покрову? Про це розповідаємо у матеріалі "Сенсації".

Під час посадки картоплі багато українських господарів беруть до уваги не тільки погодні умови, але й релігіозні свята. Зокрема, багатьох городників цікавить питання, чи можна займатись дачними справами у Страстний тиждень та на Великдень.

Насправді ще в наших бабусь існувала прикмета щодо робіт на городі у перед Великоднем та у саме свято Воскресіння Христа. Існує думка, що посаджені перед цим святом культури приживаються набагато краще. Тому саджати наприклад, картоплю на Страсному тижні – можна і треба. Причому проводити ці роботи бажано лише після відвідування церкви, а завершити їх бажано до страсної п’ятниці. Тобто, у Велику Суботу та на Великдень займатись посадкою картоплі вже не можна. Бо виросте вона дрібною і великим врожаєм не порадує.

Чому не можна саджати картоплю на Великдень
Чому не можна саджати картоплю на Великдень

 

Досвідчені городники радять висаджувати картоплю на грядки до Великодня. Якщо вірити народним прикметам, то посаджена після цього свята бараболя виросте маленькою і не вродить.

Особливі народні прикмети існують і щодо збору врожаю. Наші предки вірили, що потрібно усі городні роботи завершити до свята Покрова. Це ж правило стосується і викопування картоплі. За новим календарним стилем Покрова святкують в Україні 1 жовтня. Тому до цієї дати бажано завершити усі роботи на городі чи в саду.

Чому не можна викопувати картоплю на свято Покрови
Чому не можна викопувати картоплю на свято Покрови

Городники намагаються зібрати увесь врожай пізніх культур, як-то морква, капуста або буряк. Адже в день церковного свята працювати не можна, а після Покрови дуже швидко настануть холоди.

Схожі статті

Ці рослини додають саду фактурності та певної текстури: квіти, які слід посадити в 2025 році

Додайте фактурності, гармонії та довговічності вашому саду, створюючи неповторний ландшафт із цими рослинами. Вони подарують саду стиль і чарівність на довгі роки.

Фантастичний спосіб підживлення: груші налилися соком за 2 тижні, а врожаю ціла гора

Щоб груші вродили великими та соковитими, можна спробувати простий спосіб підживлення, який завжди спрацьовує стовідсотково. Розповідаємо в матеріалі, як це зробити.

Мурахи не наблизяться до півоній: просто поєднайте борошно із цим аптечним засобом

Мурахи завжди знаходяться біля півоній, адже їх аромат привертає до себе. Інколи здається, що прибрати їх з куща просто неможливо. Але є метод!

Як отримати врожай гороху в 3 рази більше, не стараючись: прийом, яким користувалися бабусі

Спробуйте цей простий трюк і обов'язково зберете неймовірну кількість врожаю гороху. Розповідаємо про метод підвищення якості плодоношення даної культури.

“Реанімуємо” позеленілий в теплиці ґрунт – 3 простих способи повернути землі родючість

Теплиця — прекрасний варіант для будь-кого, хто хоче вирощувати смачні овочі та фрукти, зокрема екзотичні майже круглий рік. Але є і побічні ефекти.

Станете огірковим “магнатом”: цей сорт для Київської області завалить урожаєм ледачих дачників

Якщо хочете днями та ночами збирати огірки на своєму городі, ми розповімо вам про сорт, який точно не залишить вас байдужими. Деталі в нашому матеріалі.