Сигнал, який не можна ігнорувати: що робити, якщо на смородині з’явились круглі бруньки

Побачивши круглі бруньки на смородині, діяти потрібно одразу! Лише швидкі, правильні кроки та методи зможуть вберегти врожай і кущі загалом. Городники пояснили, що слід робити.

Смородина є однією з найбільш улюблених ягід серед городників і садівників. Вона росте практично в кожному дворі, якщо не прямо в кожному. Смородину можна морозити на зиму, заварювати з неї натуральний ягідний чай із високим умістом вітаміну С. Таким чином, неабияк підвищуючи свій імунітет в осінньо-зимовий період. Та іноді навіть така витривала й звична для нашого клімату рослина, як смородина, може захворіти на будь-що! Наприклад, якщо на її кущах з’явилися круглі бруньки, це вже тривожний сигнал, який не варто залишати поза своєю увагою.

Зміна форми бруньок може свідчити про наявність кліща — набридливого шкідника, який пошкоджує смородину та може спричинити значні втрати врожаю. Бруньки, уражені кліщем, не розкриваються навесні, а замість цього залишаються круглими, незвичними за формою. Всередині таких бруньок перебувають кліщі, які зимують там і розмножуються. Тому важливо діяти рішуче та своєчасно, щоб захистити вашу рослину від подальших пошкоджень.

Як тільки ви помітите такі бруньки, обережно зніміть їх із куща, стараючись не пошкодити інші частини рослини. Уражені бруньки бажано знищити, щоб запобігти поширенню шкідника. Для додаткової профілактики можна обробити смородину спеціальними засобами, які допомагають у боротьбі з кліщем.

Городники пояснили, про що свідчить поява круглих бруньок на смородині
Городники пояснили, про що свідчить поява круглих бруньок на смородині

Смородина заслуговує на особливу увагу, і турбота про її здоров’я окупиться сторицею, коли ви зможете насолоджуватись її соковитими ягодами. Лише своєчасна реакція на тривожні ознаки допомагає зберегти врожай і красу вашої ділянки. Також не варто забувати про постійний догляд і підживлення цих кущів!

Для смородини найкраще підходять органічні добрива, які забезпечують рослину необхідними поживними речовинами та покращують якість ґрунту. Компост, перегній або торф допоможуть зміцнити кореневу систему і підтримати активний ріст рослини.

У весняний період варто додати азотні добрива, що сприяють розвитку молодих пагонів і листя. Влітку корисними будуть калійні та фосфорні добрива, які стимулюють утворення квіток та плодів, а також допомагають підвищити врожайність. Завдяки такому догляду смородина буде здоровою і щедрою на ягоди.

Схожі статті

Всі думали, що він унікальний: реальні відгуки городників про найпопулярніший сорт томату

Цей сорт томатів став справжньою сенсацією і кілька років посідав перше місце за популярністю, проте незабаром почали з'являтися негативні відгуки. Які претензії пред'являли городники?

Готуйте відра та банки: ці 3 простих прийоми збільшать урожай малини в рази – ягоди, як на підбір

Є хитрощі, які дозволяють суттєво збільшити врожайність кущів малини, які вже зростають на ділянці. Потрібно лише докласти небагато зусиль. Результат того вартий!

Приготуйтеся до посадки кавунів і динь: ось у які терміни краще почати займатися розсадою

Незабаром температура стабілізується і ґрунт прогріється, а поки що потрібно потурбуватись про розсаду кавунів та дині - коли висівати насіння? Городники розсекретили найкращий час.

Вишня, груша та яблуня: на що варто звернути увагу при виборі саджанців – тоді не буде проблем

Як не потрапити на вудочку недобросовісних продавців та вибрати найідеальніший саджанець? На що звернути увагу при покупці яблуні, вишні, груші та сливи?

5 овочів, які я більше не саджу – тільки місце займають, і сили й час віднімають

Якщо ви любите експериментувати і плануєте посадити на городі щось новеньке – то ця стаття створена саме для вас. В ній редакція "Сенсації" зібрала 5 овочів, які на ділянці ліпше не саджати.

Зберете 1 тонну томатів з сотки, якщо оберете правильний сорт: станьте помідорним “магнатом”

Від сорту томатів залежить наскільки щедрим і смачним буде врожай цієї культури - що радять висаджувати досвідчені городники, адже вже давно перевірили його на практиці?