Іноді городники зіштовхуються з такою проблемою, коли цибуля на грядці починає гнити, тоді постає питання, що не так, якщо були дотримані всі правила щодо догляду рослини.
Найголовнішою причиною є невдалий вибір попередників. Річ у тім, що якщо до цибулі на ділянці вирощували картоплю, селеру або петрушку, то швидше за все в ґрунті залишилися патогени, які можуть завдати шкоди новим насадженням, зокрема цибулі. Ці рослини занадто виснажують землю. Тоді як висаджування цибулі після огірків, кабачків, гороху навпаки покращує її ріст та запобігає гнилі.

Наступна причина полягає в неправильній глибині посадки. Якщо цибулину заглибити більше ніж на три сантиметри, до неї не буде надходити достатньо кисню. Рекомендується висаджувати овоч так, щоб шийка цибулини виступала над поверхнею землі. Щоб захистити посадковий матеріал від хвороб, краще перед висадкою провести термічну обробку сіянки. Необхідно прогріти її при температурі 40 градусів протягом восьми годин. Така процедура допоможе вам знищити спори грибків.
Коли у цибулі жовтіє пір’я, найчастіше це вказує на нестачу азоту або появу шкідників, тому городники радять використовувати нашатирний спирт – 1 столова ложка на 10 літрів води. Поливати рослину потрібно під корінь.

Новачки у садових справах часто перенасичують культури органічними добривами, зокрема гноєм. Важливо знати, що внесення його перед посадкою негативно впливає на ріст цибулі, тому перегній слід вносити ще восени. Під час формування цибулин слід уникати азотних добрив, краще надати перевагу фосфорно-калійним сумішам.
Коли на грядці починає з’являтись гниль і загалом псується цибуля, на поміч прийде 1% бордоської рідини. Вам потрібно розчинити 100 грамів мідного купоросу в 5 літрах теплої води, і таку ж саму кількість вапна в такій ж кількості води, але холодної. Потім мідний купорос потрібно злити у вапняний, перемішати і обробити ділянку. Якщо після цієї процедури пішов дощ, тоді варто ще раз провести її через кілька днів. Обприскування потрібно припинити за три тижні до збору врожаю.