Посадив і забув, а врожай потім нема куди дівати: як виростити кабачки-рекордсмени на ділянці

Вирощувати кабачки на дачній ділянці дуже легко, якщо дотримуватися всього кількох простих вимог. Які правила потрібно обов'язково виконувати?

Кабачки відносять до невибагливих культур, про які найчастіше говорять – посадив та забув. Насправді проблеми при вирощуванні цієї культури у городника трапляються дуже рідко. Однак у кабачків таки є свої вимоги. Вони стосуються посадки, поливу, підживлення та збору врожаю.

Секретний метод, який допоможе виростити щедрий врожай кабачків
Секретний метод, який допоможе виростити щедрий врожай кабачків

Основні вимоги при вирощуванні кабачків:

Так, як у кабачків дуже ніжне листя, то воно зовсім не переносить протягів, тому при виборі місця для посадки, краще будуть добре освітлені місця, які знаходяться в півтіні і захищені від вітру.

Кабачки дуже теплолюбні рослини, тому найкраще їх висаджувати в ґрунт, коли мине загроза поворотних заморозків. В Україні це – кінець квітня – початок/середина травня. Залежно від розташування регіону.

Кабачки люблять родючий ґрунт, але врахуйте, що вони відрізняються здатністю до накопичення нітратів. Усі добрива вносять суворо за інструкцією.

Кабачки дуже вимогливі до поливу і постійно потребують вологого ґрунту. Однак є одне важливе правило – поливати кабачки краще не дощуванням, а під корінь, щоб не пошкодити їх ніжне листя.

Аграрії назвали 3 сорти кабачків, які не бояться спеки та приморозків
Аграрії назвали 3 сорти кабачків, які не бояться спеки та приморозків

Перед тим, як посадити насіння кабачків, їх потрібно обов’язково підготувати, замочивши за 24 години перед посадкою в марлевій серветці у розчині гумату натрію.

На грядці рослини краще розмістити в шаховому порядку, залишаючи відстані в ряду 60 см, а між рядами 65-70 см. Насіння висаджується в лунку на глибину 3 см по 2-3 штуки.

На фазі 2-3 листя видаліть всі слабкі рослини. Залишіть тільки найрозвиненіші.

Якщо ви добре підготували ґрунт під кабачки восени, то влітку додаткових підживлень не потрібно.

Городники Вінниччини розповіли, якою крупою підживити кабачки
Городники Вінниччини розповіли, якою крупою підживити кабачки

Ви вже знаєте, що для кабачкив дуже важливе значення має полив. Зазвичай його проводять один раз на 10 днів. Коли почнеться збирання врожаю, його можна зробити частіше, але при цьому значно зменшити норму води. Пам’ятайте, що ґрунт вод кабачками повинен бути завжди вологим.

Перший урожай кабачків можна знімати, коли плоди досягнуть розмірів 20 см. Зберігати плоди рекомендують у соломі або тирсі.

Схожі статті

Як виростити солодку полуницю, як у Херсоні: просто дотримуйтесь цих простих 5 правил

Найсмачніша полуниця, за оцінками експертів, вирощується на півдні України – у Херсонській, Одеській та Миколаївській областях. Дізнайся 5 простих секретів від цих чемпіонів.

Попелиця на трояндах, що п’є сік з пелюсток і бутонів: швидка дія проти неї з 2 компонентів

Всі до останньої попелиці втечуть з пелюстків троянд раз і на весь сезон-2025. Обробити троянди для цього варто вже зараз, оскільки, вони досі можуть не розпускатися через шкідників.

У червні 2025 року на Полтавщині прогнозують до 4 хвиль спеки – ось як підготувати огірки

Часто причиною невдалого врожаю є спека, а саме ігнорування високої температури для ваших рослин – що зробити з огірками, щоб зібрати рекордний врожай в 2025-му?

Влітку на Вінниччині “годують” кабачки не добривом, а звичайною крупою – океан врожаю

Потужне добриво для кабачків у Вінницькій області готують не з курячого посліду або магазинних добрив. Городники вигадали новий лайфхак – відібрали пшоно в курочок і зробили з нього поживний настій.

Це не добриво, а чарівна паличка: ось чим на Одещині полити перець після посадки в ґрунт в 2025

Якщо ви вже встигли посадити перець у відкритий ґрунт, тоді саме час його підживити – що радять внести досвідчені городники під кожен кущ цієї культури?

Понад 13 кг з одного куща: полийте картоплю цим до кінця червня – не добриво, а чемпіон 2025

Кожен городник, коли налаштований отримати величезний врожай картоплі, робить все можливе для того, щоб так сталося – чого саме потребує бульба в червні?