П’ятниця, 26 Лютого, 2021

Як позбутися від закладеності носа: ефективні поради від лікарів

Один із найбільш неприємних наслідків застуди — нежить. Лікарі розповіли, як правильно використовувати ліки та які ще є методи боротьби з цим симптомом.

Як позбутися від нежиті?

  • Лікарі не радять використовувати серветки, адже за допомогою них ми лише розносимо інфекцію.
  • Краще віддавати перевагу спреєві, аніж каплям. Спрей чудово розпиляється на всій площині, а це дуже важливо для боротьби з нежиттю.
  • Лікарі також не радять розпочинати лікування відразу з антибіотиків. На початку застуди краще втриматись від таких ліків, адже вони порушують природну мікрофлору носової порожнини і провокують сприятливі умови для розвитку бактеріальним інфекціям.
  • На початку застуди краще використовувати ліки, що виготовлені на основі солоної води. Якщо хвороба супроводжується ще й болем в горлі — придбайте такий же спрей і для горла. Такі ліки найменше подразнюють порожнину і майже не супроводжуються побічними ефектами.

Нежить
Нежить

  • Якщо ж хвороба почала прогресувати та із носа в буквальному сенсі “тече” — варто перейти до більш сильних судинозвужуючих препаратів. Але перед цим обов’язково потрібно проконсультуватися з лікарем та використовувати такі препарати чітко слідуючи інструкції.
  • Також лікарі радять комбінувати різні види засобів. Наприклад, можна промивати носову порожнину різними розчинами, використовувати спреї на соляній основі. А щоб зняти набряк, лікарі радять придбати антигістамінні гелі або спреї.
  • Варто бути вкрай обережними з інгаляціями, говорять лікарі. Адже дуже надмірна волога та температура можуть створити сприятливі умови для розвитку шкідливих бактерій у нашій мікрофлорі. А вони, у свою чергу, можуть викликати масу ускладнень.
  • Також у допомозі з нежиттю чудово працюють традиційні препарати, які часто варто розводити у гарячій воді.
  • Якщо такий неприємний симптом, як нежить триває від 7 днів і більше — значить він перейшов з вірусного захворювання до бактеріального. Інакше кажучи, гайморит, фронтит та інші інфекційні захворювання носових і лобних пазух. До того ж, якщо ви відчуваєте біль та ломоту при нахилі голови — варто негайно звернутися до лікаря та пройти курс лікування.
  • Головна порада від лікарів — не затягувати цей процес, адже він переходить в хронічний і тоді з ним буде важче боротись.

Бережіть себе та своїх близьких!

Поділіться статтею

Українські зірки

Оля Фреймут, Катя Осадча та інші знаменитості, за яких не червоніють свекрухи: хто з зірок добра господиня

Чи можна бути зіркою та займатися хатніми справами? Виявляється, так! Дивіться у нашому топі у кого це вдається з легкістю.
Легендарні зірки

Вітас, Слава Камінська, Ніна Матвієнко та Оля Полякова: зірки, які продемонстрували космічний голос на сцені

Талант - головна запорука успіху на сцені, хто б там що не говорив! Дізнайтеся, яким діапазоном володіють знаменитості.
Леся Нікітюк

Леся Нікітюк вперше заговорила про свою свекруху та показала, чим збирається честувати: справжня господиня

Леся Нікітюк ще в інтерв'ю Дмитру Гордону нещодавно жалілася, що не має пари, а сьогодні вже показала, чим збирається вражати свекруху. Подробиці далі.
Мами зірок, які залишилися у селі, поки їх діти живуть у розкоші

Вони живуть у розкоші, а їх мами залишилися жити в бідноті: Олег Винник, Віктор Павлік, Ані Лорак та інші

З якої причини багаті знаменитості полишили своїх матерів у селі та злиднях?

Популярне

Останні новини