Бактерії і люди: хто кого?

У час коронавірусної пандемії Всесвітня Організація Охорони Здоров'я (ВООЗ) попереджає про іншу загрозу – супербактерії, стійкі до антибіотиків. За прогнозами організації, число щорічних смертей від інфекцій, спричинених цими бактеріями, може перевищити мільйон осіб.

Експерти з питань імунології та інфекційних хвороб про проблему говорять давно, але вважають, що їх просто не чують. Вони наголошують, що хвороби, які викликають резистентні (стійкі) до антибіотиків бактерії, поширюються неухильно і тихою ходою, а не захоплюють світ наскоком, як новий вірус. Але вони можуть стати не меншою загрозою як COVID-19.

За підрахунками ВООЗ, при нинішніх темпах до 2050 року щорічно може вмирати по 10 мільйонів людей. Уже тепер від інфекцій, спричинених такими бактеріями, щорічно вмирає 700тис людей.

ВООЗ наполягає на створенні нових антибіотиків
ВООЗ наполягає на створенні нових антибіотиків

Вчені Каліфорнійського університету стверджують, що світове співтовариство недостатньо говорить про загрозу і криза супербактерій тільки загострюється. Вони наполягають на широкій інформаційній кампанії серед медиків і населення країн.

ВООЗ заявила, що за результатами травневого огляду, у розпал коронавірусної пандемії, приблизно з 2000 госпіталізованих пацієнтів з COVID-19 в усьому світі 72 відсотки отримували антибіотики, хоча тільки у 8 відсотків були зареєстровані бактеріальні або грибкові інфекції.

Ця статистика свідчить про безсистемне і невмотивоване використання антибіотиків.

Вчені попереджають про катастрофічні наслідки антибіотикорезистентність, оскільки вже існують, а згодом буде більше бактерій, яких лікувати вже не буде чим. Вони закликають уряди виділяти кошти для розробки нових антибіотиків.

Щороку смертей від бактерії туберкульозної палички, яка також є резистентною до антибіотиків помирає 230 тис людей. До прикладу, бактерія е. coli щорічно викликає мільйони інфекцій сечовивідних шляхів. Якщо розвинеться її надзвичайно стійкий до антибіотиків штам, вона може поширитися і вбити незліченну кількість жінок.

реклама

Поділіться статтею

Хто переміг у фіналі шоу

Танці з зірками фінал від 28.11.2021: хто переміг у шоу і забрав кубок, а яка пара залишилася ні з чим

Цього року у танцювальному шоу формат фіналу трохи змінився і за кубок боротимуться не дві, а три пар: Артур Логай та Анна Кареліна, Костянтин Войтенко та Роксоляна Маланчук, Ольга Харлан та Дмитро Дікусар. Кому ж дістанеться кубок переможця цього року, дізнайтеся у статті.
Гороскоп на 29 листопада 2021 року для всіх знаків зодіаку

Гороскоп на 29 листопада 2021 року для всіх знаків зодіаку: день, який матиме неоднозначний фінал

Гороскоп на 29 листопада 2021 року для всіх знаків зодіаку обіцяє прекрасний день з яскравими емоціями, які спричинить спілкування з приємними людьми. Відкривайтеся іншим, не бійтеся експериментів та втілюйте свої мрії. Удача точно буде на вашій стороні.
Олег Винник покинув Таюне і рушив на відпочинок зі старшим сином

Олег Винник покинув Таюне і рушив на відпочинок зі старшим сином: чоловіча компанія без мами

Хоча Олег Винник щосили намагається відгородити своїх дружину та сина від публічності, від папараці не сховаєшся. Головного вовка країни впіймали на відпочинку у компанії спадкоємця, який вже виріс і став солідним юнаком. Усі деталі та фотографії з місця події дізнайтеся зі статті.
Тіна Кароль зізналася про своє таємне весілля

Тіна Кароль зізналася про своє таємне весілля: розписалася з коханим за кордоном, щоб ніхто не запідозрив

Справжнє весілля Тіни Кароль відбулося не в Україні, як усі вважають, а далеко за її межами. Разом з вже покійним чоловіком Євгеном співачка втілила у життя мрії багатьох жінок — стала офіційною дружиною свого обранця на теплих островах. Усі деталі дізнайтеся у статті.
 У родині онкохворої Заворотнюк сталася нова напасть

“Терміново потрібні гроші”: у родині онкохворої Заворотнюк сталася нова напасть — донька зірки у відчаї

Донька російської акторки Анастасії Заворотнюк, яка вже декілька років бореться з раком мозку, поскаржилася на проблеми, які нещодавно сталися в її родині. Виявляється, гроші збирали не на лікування знаменитості. А прохання допомогти створили аферисти.

Популярне

Останні новини