Субота, 19 Червня, 2021

Як навчити дитину не боятися помилок: поради психолога

Страх помилок виникає в дитинстві як результат несприйняття помилок дорослими.

Згодом діти, яких виховували у страху покарання за помилку виростають і на підсвідомому рівні бояться починати щось нове. Також звідси виникає страх провалу і перфекціонізм, тобто прагнення робити все ідеально.

Щоб цього не сталося, психологи радять батькам не робити все замість дитини, якщо в неї не виходить і, головне, давати дитині можливість помилитися і самостійно виправити помилку. Тоді у дорослому віці дитина не боятиметься помилятися і почуватиметься набагато впевненіше.

Психологи радять батькам не боятися визнавати свої помилки перед дитиною і ставитися до себе поблажливіше. Дитина бачитиме це і не боятиметься говорити з батьками про помилки. Це дасть дитині можливість подивитися на батьків по-іншому і зрозуміти, що вони теж не ідеальні і знатиме, що у разі невдачі отримає підтримку.

Підтримка батьків важлива для дітей
Підтримка батьків важлива для дітей

Окрім цього дитячі психологи стверджують, що у період невдач і помилок варто нагадувати дитині про її досягнення. Можна також поговорити з дитиною і поцікавився що трапиться, якщо припуститися помилки і як це позначиться на відносинах дитини з іншими членами суспільства. Оскільки діти часто рівняються на кумирів і відомих людей, можна показати приклади з життя відомих людей. Головне пояснити дитині, що відомі люди починали так само, як і будь-яка інша людина і в її житті були перемоги і невдачі і вони теж помилялися.

Психологи зауважують, що найголовніше для батьків – показати дитині, що помилки це нормально і від них ніхто не застрахований. Сприймати їх варто як урок і стимул рухатися далі.

Важливим кроком у тому, щоб навчити дитину не боятися помилок є розуміння того, що зусилля важливіші, ніж здібності. Це означає, що батьки мають акцентувати увагу дитини на цінності зусиль, докладених для отримання результатів.тут важливо встановити з дитиною особливий зв’язок, який дає високу оцінку зусиллям і мотивує далі навчатися.

Також психологи говорять про те, що батьки мають допомоги дітям і підліткам навчитися цінувати себе за людські якості і за те, що ми люди. А людям, як ми знаємо, властиво помилятися.

Психологи стверджують, що тут найголовніше показати дитині, що помиляються всі і в цьому немає нічого страшного, адже без помилок не може бути розвитку і прогресу.

Поділіться статтею

Григорій Чапкіс

Усе, що відомо про дітей та онуків Григорія Чапкіса: зібралися разом лише на похоронах хореографа

Григорій Чапкіс створив надійне майбутнє для своїх дітей та онуків. Що про них відомо та чим вони займаються?
Людмила Гурченко

Привиди на дачі у Людмили Гурченко: онука легенди кіно не може створити музей через злу енергію акторки

Онука Людмили Гурченко не довго засмучувалася після пограбування і розповіла про плани.
Максим Галкін і Алла Пугачова

Алла Пугачова та Максим Галкін злилися у поцілунку під час пишної вечірки в честь дня народження гумориста

Максим Галкін та його відома обраниця дійсно здивували і фанатів, і гостей.
Трійця 2021 припала на 20 червня

Трійця 2021: що святять на Зелені свята, як прикрашати домівку та що суворо заборонено робити у цей день

Трійця 2021 цього року, як ніколи пізня. Дізнайтеся, як потрібно провести це день правильно.

Популярне

Останні новини