Хворі зуби можуть стати причиною інфаркту

Здавалося б, який зв’язок між зубами і серцем? Однак, ігнорування проблем із зубами може мати дуже серйозні наслідки. Медики попереджають: навіть карієс може спровокувати серйозну недугу. Зокрема, інфаркт.

Хвороби зубів можуть привести до численних неприємностей. Так, хворі зуби справді можуть стати причиною ішемічної хвороби серця та інфаркту.

Крім того, якщо пацієнт страждає від хронічного пародонтиту, ризик отримати серцеву недостатність зростає вдвічі. Вся справа в тому, що бактерії, що розмножуються в пародонті – тканинах, що оточують зуб, потрапляють в кровоносну систему. Після цього вони викликають запальні процеси в судинах і викликають утворення тромбів, що згодом призводить до вкрай серйозних проблем з серцем. Все це відбувається у випадку, якщо людина довгий час не звертається за стоматологічною допомогою, незважаючи на поганий стан зубів.

Хворі зуби
Хворі зуби

Мало того, якщо в порожнині рота відбуваються запальні процеси, а також є зруйновані зуюи або деяких взагалі немає, людина не може якісно пережовувати їжу, через що на травну систему лягає додаткове навантаження. У перспективі це може призвести до хронічного гастриту, виразки шлунка або панкреатиту.

Тож не зволікайте з візитом до стоматолога – адже це навіть важливіше, ніж багато людей звикли думати.

Схожі новини