Вчені назвали простий спосіб профілактики хвороб серця і судин

Щоб серце було здоровішим, потрібно переглянути своє харчування. Зменшення споживання солі – найкращий спосіб профілактики високого артеріального тиску і серцево-судинних захворювань.

До такого висновку прийшли вчені з Оксфордського університету у Великобританії і Університету Гріффіта в Австралії.

Науковці з’ясували, що країни із середнім і низьким рівнем доходів громадян несуть великі економічні втрати від неінфекційних захворювань. На першому місці – хвороби серця і судин.

На прикладі Камеруну вчені дослідили, як стратегії по скороченню споживання солі впливають на громадське здоров’я. Йдеться про інформаційні кампанії в ЗМІ, шкільні освітні програми і перехід на менш шкідливі замінники солі з низьким вмістом натрію.

Сіль
Сіль

Майже третина дорослого населення Камеруну страждає від високого артеріального тиску, і ключовим фактором тут служить надмірне захоплення солоною їжею.

Дослідження показало, що скорочення споживання солі може запобігти від 10 до 84 тисяч смертей, викликаних серцево-судинними захворюваннями.

Щодо країн з високим рівнем доходу, то стратегія скорочення споживання солі має полягати в модернізації харчової промисловості. Адже виробники часто додають занадто багато солі в харчові продукти.

Схожі новини