Консервуємо кабачкову ікру на зиму: нічого ніжніше ви ще не пробували

Кабачкова ікра — одна з найпопулярніших заготовок на зиму. Взимку така закуска стане справжнім лакомством. Розповідаємо, як смачно її приготувати.

В українській кухні існує безліч рецептів кабачкової ікри — на будь-який смак. Дехто додає майонез, болгарський перцю, часник, зелені та інших приправи чи овочі. Від цього залежить і текстура ікри. Але найкращим буде та ікра, яка сподобається саме вам. Пропонуємо універсальний рецепт зимньої заготовки, яка точно має сподобатись всій сім’ї.

Рецепт кабачкової ікри на зиму

Для приготування візьміть інгредієнти:

  • 1 кілограм кабачків
  • 250 г моркви
  • 250 грамів цибулі
  • 2 столові ложки томатної пасти
  • 5 столових ложок олії
  • 1 столова ложка оцту (за смаком)
  • 2 лаврових листа
  • Мелений чорний перець та духмяний перець – за смаком
  • Сіль — за смаком
  • Щіпка цукру
Кабачкова ікра

У першу чергу очистіть та подрібніть цибулю та моркву. Обсмажте овочі до м’якості на розігрітій з олією пательні. Тим часом натріть кабачки. На цьому етапі варто віджати сік, адже це прискорить приготування кабачкової ікри. Додайте їх до обсмажених на пательні моркви та цибулі. Ретельно все перемішайте ще декілька хвилин, поки кабачки не почнуть знову виділяти сік. Потім додайте сіль, щіпку цукру, лавровий лист, мелений чорний перець та духмяний перець. Знову ретельно все перемішайте.

Далі перекладіть обсмажені овочі в глибоку сковороду, накрийте кришкою і тушкуйте на невеликому вогні близько 15-20 хвилин. Потім додайте томатну пасту або пюре зі свіжих томатів. Продовжуйте тушкувати ще 10-15 хвилин, періодично помішуючи. Час готування залежить від того, яку консистенцію ікри ви хочете отримати. Далі перемішайте суміш за допомогою блендера, якщо ви полюбляєте зовсім однорідну текстуру. За бажання можна додати ще трішки солі та перцю.

Гарячу кабачкову ікру розкладіть по стерилізованих банках і закрийте стерилізованими кришками. Переверніть їх дном догори та вкрийте теплим пледом. Тримайте таким чином, поки вони повністю не схолонуть.

Приємного апетиту!

Схожі статті

Мариновані огірки нашвидкуруч: готуємо 1 кг хрумкої закуски за 1 годину – ідеально для перекусу

Якщо врожай огірків вдався на славу – приготуйте з них мариновану закуску нашвидкуруч. Всього за 1 годину у вас вийде 1 кг хрумкої смакоти для ідеального перекусу. Пропонуємо рецепт.

Як потрібно сушити гриби та ягоди, щоб зберегти в них максимум аромату та користі: 3 правила

Довго зберігати ягоди та гриби можна замороженими або консервованими. Але це не завжди зручно. Цікавішим методом є сушіння. Проте в ньому важливо дотримуватися технології.

Долийте це, і квашена капуста не буде темніти і не матиме неприємного запаху – як у бабусі

Квашена капуста — популярна в усьому світі закуска, яка славиться не тільки своїм неймовірним смаком, але і корисними властивостями. Як її правильно приготувати?

Лимонний джем стане улюбленим десертом всієї сімʼї: простий спосіб приготувати зимові солодощі

Лимонний джем — це частування, якому немає рівних. Що вже казати про ту кількість користі, яку він може принести і дорослим і дітям. Дізнайтеся, як готувати його вдома.

Не кам’яна і не морська: якою сіллю найкраще квасити капусту – буде хрумтіти на весь дім

Квашення капусти має свої особливості. Під час приготування закуски варто враховувати таку дрібницю, як різновид солі. Яка сіль найкраще підходить для засолювання капусти — розповідає "Сенсація".

Чому квашена капуста втрачає смак і хрусткість: 4 причини, які псують зимовий делікатес

Квашена капуста — зимовий вітамінний продукт, який полюбився багатьом українцям. Щоб вона вийшла по-справжньому смачною та хрумкою — слід дотримуватись правил зберігання. Розповімо про них далі.