Вчені виявили, що може свідчити про насування деменції

Дослідження стосувалися виявлення ранніх ознак поширеної хвороби з метою запобігти ускладненню перебігу на її початках.

Найперші дзвіночки про те, що в людини починається деменція, важко розпізнати, однак рання діагностика дає шанси на успішне лікування.

Каліфорнійський університет у Сан-Франциско опублікував результати 9-ти річних досліджень, котрі проводились з віковою групою від 70 років з понад 2000 учасниками.

Про це пише сайт New Atlas.

Основним завданням досліджень була необхідність виявити ранні ознаки деменції, щоб запобігти ускладненню перебігу хвороби на її початках.

Що таке деменція?

Це цілий синдром, який з’являється при ураженнях пам’яті, деградації функцій мислення, провокує дивні зміни в  поведінці, втрату здатності виконувати звичні щоденні завдання.

Щороку по всьому світу виявляють понад 10 млн хворих. Деменція є причиною абсолютної залежності людини від оточуючих, різкого погіршення якості життя, нагальної потреби у щоденному піклуванні і призводить до повної інвалідизації хворого.

Причин захворювання є декілька, однак основна — хвороба Альцгеймера. До 70 % випадків з деменцією мають своїм початком хворобу Альцгеймера.

Деменція має суттєвий вплив не лише на хворого, а й кардинально змінює життя і звички всієї його родини або опікунів.

Тому для науковців світового рівня питання боротьби з наслідками захворювання, а ще краще профілактика, тривалий час займають одні з найважливіших місць.

Зокрема, вчені з Національного інституту старіння в США разом з колегами з Каліфорнійського Університету, після тривалого дослідження дійшли до висновку, що однією з головних ознак деменції, котра насувається, є апатія.

Деменція

Останні етапи дослідження показали пряму залежність тяжких форм апатії з подальшим розвитком деменції. Так, на 80% кращі результати показали ті учасники дослідження, які проявляли найнижчий рівень апатії.

Таким чином дослідники дійшли висновків, що наявність апатії на ранніх стадіях з великою долею ймовірності може стати симптомом вже запущеного процесу нейродегенерації — руйнування клітин мозку. Вчені також наголошують, що апатія і депресія є тісно взаємопов’язаними станами. А перехід тяжких форм затяжної депресії до не менш тяжких форм деменції є, на сьогодні, медично та науково доведеним фактом.

Таким чином, виходячи з наслідків досліджень, науковці пропонують розробити більш ефективні прості і швидкі методи діагностування ранніх стадій деменції шляхом звичайного анкетування. Це допоможе правильно підібрати засоби реабілітації та підтримки і значно уповільнити прогресування захворювання у літніх людей.

 

Схожі статті

Цей 1 популярний фрукт більше не купую: екзотика, яка може погано вплинути на зір

Про нього багато хто говорить, наче про "вітамінний скарб". Але спеціалісти наголошують: він не такий корисний, яким здається. Особливо для очей. Що це за фрукт і кому краще обмежити його споживання?

Ця звичка додає 20 см до вашої талії: простий спосіб прибрати зайвий жир з живота

Чимало людей не розуміють не лише базових принципів схуднення, ні навіть причин і особливостей набору зайвих кілограмів. А без цього майже неможливо досягнути омріяної стрункості.

Кориця та кава: гастроентерологи назвали 3 наслідки їхнього спільного вживання

Кориця у каві — це дрібниця, яка змінює все. І смак приємніший, і цукру менше хочеться. Але мало хто знає, як така дешева спеція впливає на наше самопочуття при регулярному вживанні.

Можна їсти хоч щодня, не набираючи ні грама зайвої ваги: 5 корисних солодощів

Їсти солодощі та не набирати зайвих кілограмів? Для багатьох людей це мрія. Але у ній немає нічого неможливого. Просто треба обирати правильні смаколики, які будуть корисними для здоров'я.

Риб’ячий жир — найкорисніша добавка для здоров’я: як він дозволяє мозку працювати на 100%?

Якщо хочете, щоб ваше здоров'я було міцним, думки — ясними, а самопочуття — чудовим навіть у старості, то варто включити у свій раціон риб'ячий жир. Але скільки та як часто варто його пити?

Сезон кліщів розпочався: що робити, якщо додому після прогулянки ви прийшли не самі

Ці поради допоможуть уникнути імовірність принести до себе додому кліща або кліщів. А також, зрозуміти, що робити, якщо не бажаний гість, все ж таки, прив'язався до вашої шкіри.