Щоб зберегти зелень на зиму без замороки, її можна засушувати, консервувати, засолювати, робити з неї соуси. Про це варто подбати влітку, коли сезон трав і врожай найкорисніший.
Існує чимало простих та цікавих способів заготовки зелені в домашніх умовах. Це допомагає у холодну пору року зекономити бюджет, коли в магазинах все значно дорожчає. У нашій статті пропонуємо найпоширеніші варіанти заготівлі свіжої петрушки і кропу на зиму.
Як приготувати вітамінний набір із зелені на зиму
- Заготовлена тим чи іншим методом зелень буде відрізнятися за смаком, кольором і кількістю збережених вітамінів:
- Засолювання – подрібнена зелень змішується з сіллю в пропорції 4:1, укладається в банки, закривається і зберігається в холодильнику.
- Консервація – зелень укладається в банку і заливається оцтовим розсолом з розрахунку на півлітра води 150 мл оцту, столова ложка солі, столова ложка цукру.
- Заморозка в олії – вимита і висушена зелень подрібнюється та розтирається разом з олією, поміщається в банку і в холодильник.
- Сушіння – зелень зв’язується в пучок, підвішується та висушується на газеті, після чого зберігається у герметичному контейтері.
Універсальна приправа з кропу і петрушки на зиму
Знадобляться наступні інгредієнти:
- 200 грамів укропу або петрушки;
- 1 лимон;
- 2 чайні ложки молотого перцю;
- 150 мл рослинної олії;
- зелень молодого часнику;
- 1 неповна чайна ложка солі.
Рецепт швидкий. Подрібніть зелень ножем або блендером. Зніміть з лимона цедру, додайте до укропу чи петрушки, вичавіть сок. Додайте молотий перець, сіль, олію. Перекладіть соус в простерилізовану банку і готово.
Щоб вітамінна приправа зберігалася довше, зверху в банки налийте трохи олії, зберігайте в холодному темному місці.