Свято 16 червня 2021 року: вшановують пам’ять мученика Лук’яна – як правильно молитися у цей день

16 червня - незвичайний день. Сьогодні вшановують пам'ять мученика Лук'яна, але разом з тим гадають на майбутнє.

Майже кожен день світського календаря відповідає релігійному святу. 16 червня весь православний світ згадує мученика Лук’яна, але разом із тим вдається до тлумачення прикмет. Сьогоднішній день один з небагатьох, коли тісно сплелася пам’ять про святого та архаїчні народні вірування.

Лук’ян Вітряк

Святий Лукілліан (таке справжнє ім’я мученика) до сивих років жив у язичницькому забутті. Однак, будучи вже у похилому віці, Лукілліан змінив віру на християнську і навіть прийняв хрещення. Він помер у муках за Ісуса Христа.

Святий Лукілліан

Навряд чи у III столітті нашої ери чоловік міг припустити, що українці адаптують його ім’я, а ще й наречуть Вітряком.

Чому Вітряк? Бо у цей день наші пращури намагалися за вітром визначити майбутнє. Навіть могли вгадати яким буде врожай.

Дуже боялися у цей день північно-західного вітру. Люди визначили, що саме він приносить вологість. Якщо вихор повільно піднімається догори і довго обертається – погода буде ясна, а от якщо туман вранці 16 червня стелиться по воді – це до сонячної погоди і теплої погоди.

Заборони та молитви 16 червня

Не можна у цей день поратися господарством, а також стригтися. Не підходить також день Лук’яна Вітряка для весіль і гулянь з великою кількістю страв і випивки.

Молитися радять зранку у цей день: достатньо прочитати традиційне Отче Наш, тричі сказати “Амінь” та поцілувати образ Божий.

Не забудьте також у цей день сказати добре слово близьким.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.