Свято 9 серпня 2021 року: що можна та не можна робити, аби не розгнівати святого Пантелеймона цілителя

Святий добрий Пантелеймон дає надію на зцілення всім, хто до нього звернеться. Та не дай Бог вам розгнівати святого!

Пантелеймон, якого знає і шанує церква не одразу став християнином та отримав свій дар. Його виховали язичники, але ще хлопчиком він ходив повз будинки православної братії та вслуховувався у проповіді. Звали тоді його грецьким ім’ям – Пантолеоном. Прийняв до себе у когорту дитину святий Єрмолай.

Святий Пантелеймон

Всім серцем полюбив юнак Христа і увірував у його вчення. Одного разу Пантелеймон побачив, як малюка вкусила єхидна. Він не витримав мук дитини та схилився у молитві. Довго просив Господа святий врятувати бідного. І сталося диво! Єхидна розлетілася на шматки, а малюк попросив свого рятівника допомогти йому підвестися. Так Пантелеймон був нагороджений даром зцілення.

У яких випадках потрібно звертатися до святого по допомогу?

Молитися Пантелеймону треба у душевних та фізичних хворобах. Є дивовижні випадки, коли образ святого зцілював людину. Тяжкохворим прикладали до тіла образ святого і їм ставало легше.

Віряни просять також про допомогу у покровителя перед операціями. Молитися потрібно безкорисно та щиро. Якщо ви звертаєтеся до Пантелеймона і маєте мету збагачення, то можете розгнівати помічника.

Пропонуємо вам зберігти цю дуже сильну молитву, яку склали наші далекі пращури на зорі християнства:

“О, преславний цiлителю, великомучениче Пантелеймоне! Поглянь милостивим оком твоїм на людей, що перед твоєю чесною iконою до Господа моляться щиро i просять вiд тебе помочi й заступництва. Донеси до Господа Бога нашого щиросерднi наші прохання й благання i допоможи вимолити грiхiв наших прощення й помилування.

Ми бо – через беззаконня, переступи й провини нашi – не маємо належної відваги очей пiдвести на висоту небесну, анi пiднести голос молiння до неприступної слави Божої.

Ти ж прийняв вiд Христа Спаса благодать недуги вiдганяти, немочi зцiлювати.

Тож просимо тебе: не вiдкинь нас, недосконалих і грішних, що приходимо до тебе i благаємо: будь нам Господньою утiхою в печалях, цією Небесною силою і благодаттю зцiли прелютi недуги нашi, разом з нами вимоли в Бога всiм нам усе те, що для Його помилування, очищення й спасiння потрiбне; щоб, молитвами нашими й твоїми Божу благодать i милiсть отримавши, прославляли ми всякого добра Скарбницю й дарiв Подателя Бога, у Тройцi Пресвятiй Єдиного, Отця, i Сина, i Святого Духа, нинi, i повсякчас, i на вiки вiкiв. Амiнь”

До Пантелеймона можна молитися вдома та у храмі. Бажано читати текст зранку, а перед молитвою не навантажувати себе важкою їжею.

Схожі статті