Свято 23 серпня 2021 року: що можна і не можна робити на День Лаврентія Римського та чиї іменини сьогодні

Сьогоднішнє свято маловідомо вірянам, але є дуже важливим. 23 серпня вшановуємо Лаврентія Римського.

Чи знали ви, що свято 23 серпня 2021 року тісно сплілося з народними традиціями? За церковним календарем сьогодні День Лаврентія Римського, а наші пращури традиційно відзначали День мельника.

Працівників водяного млина урочисто вшановували. Селяни несли великий сніп на млин. Перед помолом ставали у коло, читали молитву “Отче наш”. Потім старші чоловіки передавали колосся млинарям. Отримане борошно віддавали церкві, з нього робили хліб, щоб роздати нужденним.

Свято 23 серпня
Свято 23 серпня

Саме тому гарною традицію 23 серпня є благодійність. Ви можете принести до церкви хліб, свій одяг, який не шкода віддати або просто дати щедру милостиню. Працювати сьогодні також не заборонено, але по можливості дайте собі час для відпочинку, адже неділя — День Божий, день коли слід відвідувати храм.

З іменинами 23 серпня можна вітати Лаврентія, Романа, Афанасія та В’ячеслава.

Чого не можна робити на свято Лаврентія Римського?

Не рекомендується сьогодні ходити до лісу та ображати тварин. 23 серпня з ранку потрібно сховати подушку та не давати нікому, навіть близьким на ній спати.
Предки вірили, що на Лаврентія можна підчепити так мігрень на весь рік.

Крім цього, є одна прикмета, яку дуже боялися пращури. 23 серпня оглядали всі кутки та дивилися, чи нема десь павутиння. Вважалося, що на ньому осідає нечисть. Руками прибирати його було не можна. Брали предки бадилля з городу, забирали ним павутиння та разом потім спалювали у вогнищі. Кутки кропили святою водою.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.