14 жовтня – День захисника України

Свято, яке замінило День захисника Вітчизни і яке від початку російсько-української війни стало чи не найбільшим державним святом. У ньому − біль і гордість, і слава нашого народу.

За прикладом запорозьких козаків і бійців Української Повстанської Армії, які боролися за незалежність України, сучасні герої, воїни відновленої української армії виявили бажання мати своє професійне свято у день вшанування Покрови Пресвятої Богородиці – 14 жовтня.

Зважаючи на народне волевиявлення, з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і для сприяння подальшого зміцнення патріотичного духу в суспільстві, Президент П.Порошенко підписав указ про встановлення свята  Дня захисника України.

Поштоа марка День захисника України
Поштоа марка День захисника України

А вже наступного року Верховна Рада постановила затвердити день вихідним днем.

До річницю свята Національний банк України ввів до обігу 5-гривневу монету День захисника України, а УДППЗ «Укрпошта» видала поштову марку (дизайн В.Тарана) під тією ж назвою.

У цей день, зазвичай, у Києві та в інших містах відбуваються мирні святкові акції на честь українських воїнів-захисників. Напередодні відбувається нагородження та відзначення кращих командирів та бійців Збройних сил України та добровольчих батальйонів.

Цьогоріч, у зв’язку з коронавірусом і високим рівнем захворюваності,  усі офіційні святкові заходи відмінені.

Читай нас в соцмережах

Поділіться статтею

Популярне

Схожі теми

Останні новини