Молода квашена капуста з морквою і кропом: як приготувати цей супер корисний продукт в домашніх умовах

Смак хрусткої квашеної капусти знайомий кожному українцю з раннього дитинства. Дана закуска користується неймовірною популярністю не тільки через свою надзвичайну бюджетність, але й через простоту приготування. Єдине, нащо ви маєте звернути свою увагу — це кількість квашеної капусти, адже вона швидко псується.

Таку закуску ви можете використовувати не тільки, як самостійний салат, але і в якості начинки для вареників та пиріжків. Технологія приготування квашеної капусти при цьому не змінюється в незалежності від того, з якою метою ви її готуєте.

Все, що вам потрібно, або смачна квашена капуста з явилась на вашому столі – білокачанна капуста, сіль, великий посуд та кілька днів. Дуже смачно квасити капусту відразу з морквою чи кмином. Немає необхідності квасити капусту у великих кількостях на всю зиму, з часом вона втрачає хрумкість і стає надто кислою, та й зі зберіганням більше клопоту.

Інгредієнти

  • Капуста білокачанна — 2 кілограми
  • Морква велика — 1 штука
  • Сіль — 50 грамів
  • Цукор — 1 чайна ложка

Технологія приготування квашеної капусти

Для того, щоб ваш салат вийшов ідеальним, необхідно вибрати молоду та свіжу капусту. Овочі ретельно вимиваємо, знімаємо зіпсовані листочки та шинкуємо. Якщо ви хочете здивувати своїх гостей салатом, шинкувати краще дуже тонко.

Квашена капуста
Квашена капуста

Моркву чистимо та натираємо на дрібній тертушці. Перекладаємо овочі у кастрюлю і добре їх перемішуємо. Вносимо сіль та цукор. Після цього беремо велику ложку та починаємо здавлювати овочі, щоб капуста пустила максимально багато соку.

Найкраща квашена капуста виходить на сонячне затемнення
Найкраща квашена капуста

Якщо ви помічаєте, що соку недостатньо, можете долити звичайної води. Зверху накриваємо тарілкою, яка за діаметром менше за кастрюлю, а на тарілку ставимо банку з водою. Саму каструлю краще поставити в миску, адже сік буде зтікати через верх.

Капуста кваситься приблизно три дні. За цей час необхідно регулярно проштрикувати капусту дерев’яною ложкою, впускаючи туди повітря. Якщо цього не робити капуста буде гіркою. Через 3 дні капусту можна збирати у контейнер та ставити в холодильник.

Популярне зараз

Схожі новини