Консервуємо кабачкову ікру на зиму: нічого ніжніше ви ще не пробували

Кабачкова ікра — одна з найпопулярніших заготовок на зиму. Взимку така закуска стане справжнім лакомством. Розповідаємо, як смачно її приготувати.

В українській кухні існує безліч рецептів кабачкової ікри — на будь-який смак. Дехто додає майонез, болгарський перцю, часник, зелені та інших приправи чи овочі. Від цього залежить і текстура ікри. Але найкращим буде та ікра, яка сподобається саме вам. Пропонуємо універсальний рецепт зимньої заготовки, яка точно має сподобатись всій сім’ї.

Рецепт кабачкової ікри на зиму

Для приготування візьміть інгредієнти:

  • 1 кілограм кабачків
  • 250 г моркви
  • 250 грамів цибулі
  • 2 столові ложки томатної пасти
  • 5 столових ложок олії
  • 1 столова ложка оцту (за смаком)
  • 2 лаврових листа
  • Мелений чорний перець та духмяний перець – за смаком
  • Сіль — за смаком
  • Щіпка цукру
Кабачкова ікра

У першу чергу очистіть та подрібніть цибулю та моркву. Обсмажте овочі до м’якості на розігрітій з олією пательні. Тим часом натріть кабачки. На цьому етапі варто віджати сік, адже це прискорить приготування кабачкової ікри. Додайте їх до обсмажених на пательні моркви та цибулі. Ретельно все перемішайте ще декілька хвилин, поки кабачки не почнуть знову виділяти сік. Потім додайте сіль, щіпку цукру, лавровий лист, мелений чорний перець та духмяний перець. Знову ретельно все перемішайте.

Далі перекладіть обсмажені овочі в глибоку сковороду, накрийте кришкою і тушкуйте на невеликому вогні близько 15-20 хвилин. Потім додайте томатну пасту або пюре зі свіжих томатів. Продовжуйте тушкувати ще 10-15 хвилин, періодично помішуючи. Час готування залежить від того, яку консистенцію ікри ви хочете отримати. Далі перемішайте суміш за допомогою блендера, якщо ви полюбляєте зовсім однорідну текстуру. За бажання можна додати ще трішки солі та перцю.

Гарячу кабачкову ікру розкладіть по стерилізованих банках і закрийте стерилізованими кришками. Переверніть їх дном догори та вкрийте теплим пледом. Тримайте таким чином, поки вони повністю не схолонуть.

Приємного апетиту!

Схожі статті

Волоські горіхи залишаться смачними і через 6 місяців: ось в яких умовах я зберігаю їх вдома

Зберігання волоських горіхів має певні особливості. "Сенсація" розповість вам, при якій температурі та вологості повітря потрібно тримати цей продукт, щоб він зберігав користь якомога довше.

Євген Клопотенко остаточно “збожеволів” і показав, як зробити варення з грибів

Євген Клопотенко продовжує готувати у футболці з написом "божевільний" та зробив чергову провокацію. Цього разу він приготував таке, чого 100% раніше ніхто й ніколи ще вдома не робив.

Як ще в магазині зрозуміти, чи підходить капуста для квашення: ТОП-3 неочевидні ознаки, які все вирішують

Квашена капуста містить величезну кількість вітаміну С, а тому її дуже корисно вживати саме восени та взимку. Але є один нюанс — капусту потрібно вміти правильно підібрати та приготувати.

Додала це в пакет і почекала 3 години: вийшли хрусткі й дуже смачні малосольні огірки. Рецепт без маринаду

Сезон огірків у самому розпалі, тож чому б не приготувати дивовижно смачну закуску, яка ідеально поєднується з будь-якою стравою. Знадобиться лише 10 хвилин.

Хрускіт почують навіть сусіди: правильний рецепт квашеної капусти + сприятливі дні для заквашування в лютому

Сьогодні ми поділимось з вами ідеальним рецептом квашеної капусти. Запевняємо, що вся родина буде задоволена смакотою. Такою капусткою не соромно пригостити знайомих!

Коли квасити капусту у січні 2024, щоб вона хрустіла і не підвела: сприятливі дні за місячним календарем

У цій статті ми розповімо вам про найсприятливіші дні січня, щоб ви могли спокійно планувати свої хатні справи, не вагаючись. Також розкриємо вам секрет найсмачнішої квашеної капусти