Густий джем зі слив на зиму за один прийом: виходить дуже ароматним, трохи пряним і неймовірно корисним

Фруктові джеми люблять і дорослі, і малі. Вони ідеально підходять для випічки і звичайного сніданку з тостами, млинцями та оладками. Окреме задоволення – домашній джем.

Багатьом подобається доповнювати ранковий чай тостами, крекерами чи млинцями з улюбленим джемом. Яблучний, персиковий, сливовий або смородиновий джем, густіший, ніж варення, відмінно намазується на бутерброд. У цих плодах і ягодах міститься природний пектин, що дозволяє досягти необхідної консистенції, а рецепти джему прості у приготуванні. Якщо вам захочеться зварити джем з інших продуктів, використовуйте желатин або агар-агар, і ви зможете порадувати себе джемом з груш, малини, апельсинів або запашних суниць.

Від одного тільки перерахування у ласунів прокидається бажання скоріше відкрити баночку з цим солодким десертом і почати насолоджуватися. Фруктова або ягідна маса, уварена в широкому посуді з використанням прянощів (кориці, гвоздики, імбиру), лимонного соку або лимонної кислоти – все це смачний джем.

Інгредієнти

  • Сливи – 2 кг
  • Цукор – 1 кг
  • Вода – склянка
  • Лимонний сік – пів чайної ложки

Як приготувати сливовий джем

Відбираємо стиглі сливи, перебираємо, видаляємо хвостики, промиваємо ягоди. Сливи розрізаємо та виймаємо кісточки. Зручніше розрізати вздовж навпіл. Дрібну сливу без кісточок залишаємо половинками, ягоди великого розміру нарізаємо на сливові четвертинки.

Джем зі сливи

У таз для варіння вливаємо гарячу воду із чайника.
У окріп опускаємо сливи без кісточок. Даємо закипіти на середньому вогні. Як закипить, зменшуємо вогонь до маленького, знімаємо з поверхні пінку, що з’являється. Її потрібно знімати іноді.

З моменту закипання варимо сливу за часом 20 хвилин, щоб вона стала м’якою і виділила більше соку. У сливи з водою на наступному етапі приготування потрібно додати цукор. Додавати відразу всю порцію цукру не варто, потрібно поступово всипати, намагаючись розчинити цукровий пісок у гарячій воді, можна ще додати пакетик ванільного цукру для аромату.

Після того, як весь цукор доданий, – його кількість залежить від солодощі слив, – продовжуємо варити джем, знову знімаємо пінку, що утворилася на поверхні.

Як приготувати джем зі сливи

Варимо джем протягом 35-40 хвилин. Наприкінці варіння додаємо лимонну кислоту, вона в солодкій заготовці виступає консервантом.

Схожі статті

Чудові баклажани на зиму, маринад просто неперевершений: взимку цю закуску ми їмо замість м’яса

Смачніше за тушковані баклажани можуть бути лише консервовані. Неймовірна насолода — дістати баночку зимовим вечором та з'їсти її з гарячим гарніром.

Улюблене варення з персиків, яке готують рік у рік: неймовірний рецепт всього із двох інгредієнтів

Варення з персиків — неймовірна смакота, яку можна використовувати для приготування випічки, як самостійні солодощі і навіть додавати безпосередньо до чаю.

Класика консервації: як приготувати вдома легендарний “Сніданок туриста” – чоловік буде співати вам оди

Консервація може стати порятунком не тільки у випадках, коли необхідно доповнити стіл закускою, але й стати повноцінним прийомом їжі. Наприклад, як сніданок туриста.

Заправка для борщу: рецепт найпопулярнішої заготівлі на зиму, без якої смачний обід просто неможливий

Неможливо уявити обід української сім'ї без борщу, який став легендою далеко за межами нашої Батьківщини. Приготування даної страви може забрати багато часу, а тому на допомогу господиням приходять заготівлі.

Такими баклажанами грузини люблять поласувати взимку: неймовірний рецепт для справжніх гурманів

Закатати баклажани може виявитися набагато складніше справою, ніж здається на перший погляд. Втім, коли у вас вийде це зробити, ви більше не відмовитеся від цього задоволення.

Переможець “МастерШеф. Професіонали-4” Артем Кабулахін дав свій рецепт маринованих огірків: в азійському стилі

Переможець "МастерШеф. Професіонали-4" Артем Кабулахін продовжує розвиватися як блогер і нещодавно поділився в мережі рецептом приголомшливих огірків.

Тепер будете готувати аджику на зиму тільки так: рецепт для довгого зберігання без холодильника

Аджика здається незамінним продуктом, який ми регулярно вживаємо взимку. Гостренька, з тонким ароматом, спеціями і корисними властивостями – відмовитися від неї важко.

Така закуска шикарно піде під картоплю: рецепт смачного і корисного салату з капусти з яблуками на зиму

Приготування салату із капусти та яблук на зиму не забере у вас багато сил, грошей, а натомість подарує незабутній смак та набір корисних речовин.

Ви постійно будете хвалитися цим рецептом: закриваємо хрусткі огірочки на зиму з чорною смородиною

Хрусткі консервовані огірочки ніколи не вийдуть із моди. Їх подають у найбагатших домах, і шанують навіть там, де стіл може бути достатньо бідний.