Сприятливі дні в лютому: 1, 2, 7, 8, 10, 15, 26, 29
Інгредієнти:
- Капуста білокачанна середнього розміру – 2 шт.
- Морква – 1 шт.
- Сіль – 45 г
- Цукор – 1 ч. ложка
Підготовка:
- Для квашення найкраще вибирати капусту з плоским за формою качаном, плескатим з двох сторін.
- Квашену капусту можна використовувати, як начинку для пиріжків або зраз, а також тушкувати на сковороді разом зі свіжою капустою.
Приготування:
- Для приготування капусти у власному соку, дрібно шинкуємо капусту і зважуємо її (у мене вийшло 2 кг). Змішуємо з тертою на великій тертці морквою.
- Відсипаємо 40-50 г солі та змішуємо з цукром, щоб пришвидшити процес бродіння.
- Посипаємо капусту спеціями і обминаємо доти, доки руки не стануть надто вологими.
- У каструлю або будь-яку іншу зручну тару перекладаємо таку кількість капусти, щоб заповнити посуд до країв. (Якщо тара буде наполовину порожня, сік не буде так інтенсивно виділятися).
- Ступкою утрамбовуємо капусту.
- Накриваємо зверху маленькою тарілкою та притискаємо. Накриваємо ще однією тарілкою, більшою за попередню і зверху ставимо банку з водою.
- Всю цю конструкцію ставимо в якусь місткість, куди стікатиме сік.
- Залишаємо капусту при кімнатній температурі на 3 дні, але при температурі нижче +19 градусів капуста кваситься довше. (Якщо вам попалася не соковита капуста, і через добу не виділився сік – не знімаючи тарілки, зверху налийте 0,5 склянки води).
- Двічі на день круговими рухами робимо в капусті отвори за допомогою дерев’яної лопатки або ложки, щоб випустити повітря, інакше капуста вийде гірка.
- Капуста, квашена у власному соку, готова. Перекладаємо капусту в стерилізовані банки та накриваємо капроновими кришками.
- Зберігати квашену капусту можна за температури від 0 до 5 градусів тепла.
- Перед подачею квашену капусту поливаємо олією і за бажанням посипаємо подрібненою цибулею. Також капусту можна подати з дрібно нарізаними маринованими огірками чи грибами. Смачного!
Також радимо вам переглянути наш відеорецепт курячих стріпсів!