Рецепт салату Олівʼє вигадали в 19 столітті. Були часи, коли до складу новорічної страви входив телячий язик, ікра, рябчики та ракові шийки. В Радянському Союзі рецепт олівʼє було трохи змінено. Його адаптували під продуктовий кошик звичайного робітника. Але навіть зараз у звичну технологію можна додати свої корективи.
Отже, розповідаємо читачам “Сенсації”, як зробити олівʼє набагато смачнішим.
До складу стандартного салату Олівʼє входять відварена картопля, морква, майонез, консервований горошок, солоні огірки, майонез та ковбаси.
Зазвичай господині відварюють в мундирі картоплю та моркву. Потім — чистять її та нарізають кубиками. Ковбасу та огірки також подрібнюють, зʼєднують в одній і тій самій ємності, додають консервований горошок. Потім — заправляють майонезом, перемішують і подають до столу. Однак існує кілька секретів, які зроблять цю святкову страву ще смачнішою. Наводимо їх нижче:
- картоплю та моркву краще запекти в духовці;
- якщо овочі варилися на плиті в мундирі — їм потрібно дати постояти протягом 8 годин і
- після охолодження відразу не чистити;
- ріпчасту цибулю до салату бажано замаринувати в яблучному оцті або замінити її зеленою цибулею;
- огірочок в олівʼє можна замінити на яблуко або свіжу грушу;
- замість консервованого горошку можна використовувати свіжоморожений;
- ковбасні вироби можна замінити на курку або індичку, але краще — взяти асорті різноманітних мʼясних виробів.
Нарізати усі інгредієнти до олівʼє бажано однаковими шматочками. Адже це впливатиме на смак готового салату.
Картоплю в олівʼє можна замінити топінамбуром або ж пареною ріпою. Тут все залежить від ваших вподобань.
В якості заправки можна використовувати не тільки магазинний майонез, а й соус домашнього виготовлення. Для приготування домашнього майонезу потрібні яєчні жовтки, лимонний сік, оливкова олія першого холодного віджиму, сіль та діжонська гірчиця.
Також можна приготувати й інший соус. Для цього беруть магазинний майонез та змішують його із грецьким йогуртом і сметаною. В такому випадку салат за смаком буде мʼякшим.